HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár zachvátil dřevěnou budovu ve Vysokém Poli na Zlínsku. Aktualizace

(11.9.2019) S rozsáhlým požárem právě bojují hasiči ze Zlínska. 

Celkem sedm jednotek hasičů, a to ze stanice Valašské Klobouky a Zlín a dobrovolné jednotky z Újezdu, Vizovic, Vysokého Pole, Brumova a Valašských Klobouk vyjelo krátce před sedmou hodinou večerní do obce Vysoké Pole na Zlínsku k požáru dřevěné stodoly. Po příjezdu na místo velitel zásahu potvrdil rozsáhlý požár střechy budovy. K likvidaci požáru hasiči nasadili celkem čtyři C proudy hasební vody. V těsné blízkosti zasažené budovy jsou další dřevěné objekty.


K požáru vyjel i vyšetřovatel hasičů, který bude zjišťovat příčinu vzniku požáru.

Aktualizace 20:30 hod.

Stále probíhá likvidace požáru v obci Vysoké Pole na Zlínsku. Velitel zásahu již redukoval síly a prostředky. Už jen tři jednotky rozebírají stodolu o velikosti 5 x 19 m, ve které dnes večer vypukl požár. Jedná se o stáj, ze které naštěstí majitelé stihli vyvést zvířata bez újmy na zdraví. Požár však zničil budovu a uvnitř pod střechou uskladněné seno.

Hasiči v dýchací technice nyní rozebírají objekt, rozhrabují seno a dohašují skrytá ohniska.

V době vzniku požáru se v areálu ve vedlejší budově nacházelo 29 dětí. Obec zajistila jejich bezpečný odvoz domů. Žádné z dětí nebylo zraněno.

Příčina vzniku požáru a škoda na objektu dosud nebyla stanovena.

Aktualizace 22:30 hod.

Vyšetřovatel hasičů prvotním šetřením příčinu vzniku požáru nestanovil. Další šetření na požářišti bude pokračovat během zítřejšího dopoledne. Výše škody byla předběžně stanovena na jeden a půl miliónu korun.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem