HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár vzrostlého obilí na poli i kombajnu

Sezóna požárů na polích začíná. Jen ve úterý 14. 7. 2020 zasahovaly u dvou případů, v prvním hořelo vzrostlé obilí u Nového Města nad Cidlinou a ve druhém případě se jednalo o zahoření kombajnu.

Nové Město – požár – 14. 7. 16:46

Tři jednotky hasičů likvidovaly požár pole se vzrostlým obilím, požár hlásili na tísňovou linku volající, kteří jeli kolem po dálnici. Požár měli hasiči brzy pod kontrolu, likvidaci ohlásil velitel zásahu kolem 17:20 hod. Místo zásahu bylo následně předáno zástupci zemědělského družstva, které mělo zajistit oborání požářiště a dohlídku nad místem. Příčinou vzniku události bylo zřejmě nedbalostní jednání neznámé osoby, škoda byla vyčíslena asi na 35 tisíc korun. Hodnoty ve výši 200 tisíc korun se podařilo jednotkám uchránit. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a JSDH Chlumec nad Cidlinou a Nové Město.

Budčeves – požár – 14. 7. 20:20

Požár kombajnu na poli likvidovali profesionální hasiči z Jičína a JSDH Kopidlno. Průzkumem hasiči zjistili, že se jednalo o menší zahoření v meziprostoru. Propálena byla i nádrž, jednotky tak zachytávaly unikající naftu. Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena asi na 100 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 7 milionů korun. Příčinou vzniku požáru byla zřejmě technická závada.

P Nové Město (2).JPGNové Město n. C.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

P Nové Město (1)

P Nové Město (1) 

Detailní náhled

P Nové Město (2)

P Nové Město (2) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem