HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár ve Francově Lhotě zaměstnal čtyři jednotky hasičů.

(26. 6. 2020) Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne přijalo krajské operační středisko hasičů ve Zlíně informaci o požáru hospodářské budovy u rodinného domu v obci Francova Lhota na Vsetínsku. K události okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Valašské Klobouky se dvěma cisternami a posilové jednotky dobrovolných hasičů obcí Francova Lhota, Horní Lideč a Valašské Klobouky s dalšími cisternami. 

Jak bylo velitelem potvrzeno, požár zasáhl hospodářskou budovu o rozměrech asi 4x4 metry a rozšířil se i na část střešní konstrukce rodinného domu v těsné blízkosti. O uhašení se před příjezdem hasičů snažil i soused za pomoci zahradní hadice, avšak vzhledem k rozsahu neúspěšně.

Jednotky okamžitě natáhly hned několik útočných proudů a požár v dýchací technice do půlhodiny lokalizovaly. Na pokyn velitele byly následně rozebrány zasažené konstrukce a pomocí termokamery byla vyhledána a dohašena všechna skrytá ohniska. V 13:46 hodin byla ohlášena celková likvidace požáru a jednotky se postupně vrátily zpět na své základny. K žádnému zranění při události naštěstí nedošlo.

Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který po ohledání místa stanovil jako příčinu vzniku závadu na elektrickém zařízení. Škoda, způsobená požárem, byla předběžně vyčíslena na 0,5 milionu korun. Rychlým zásahem se podařilo zabránit rozšíření do vnitřních prostor rodinného domu, čímž byly uchráněny další nemalé hodnoty ve výši minimálně 3,5 milionu korun.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem