HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár v pokoji rodinného domu v Hrobicích. Aktualizace

(20. 10. 2017) Dnes po půlnoci zasahovaly tři jednotky hasičů u požáru rodinného domu V Hrobicích na Zlínsku. 

Požár v pokoji rodinného domu v Hrobicích byl hasičům ohlášen v 00:13 hodin. Operační důstojník vyhlásil požární poplach profesionálním hasičům z centrální požární stanice Zlín a dobrovolným hasičům z Hrobic a Slušovic. Hasiči vyjeli celkem s dvěma automobilovými cisternami a jedním dopravním automobilem.

Po příjezdu hasiči vytvořili jeden útočný proud C vody a plameny uhasili. Hasicí práce byly prováděny s dýchacími přístroji, protože prostory rodinného domu byly silně zakouřeny. K odvětrání byly použity přetlakové ventilátory. Po uhašení hasiči provedli s termokamerou kontrolu teplot stavebních konstrukcí.

Obyvatelé domu stačili včas opustit hořící dům.

Na místo se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

20. 10. 2017, 8:15 hodin

Majitelé domu vyšetřovateli hasičů sdělili, že dům je v jejich vlastnictví pouhé dva měsíce. Dále sdělili, že v době požáru spali. Před půlnocí do ložnice vběhly děti, které jim řekly, že v jejich pokojíčku hoří. Matka s dětmi vyběhla z domu. Muž vzal hasicí přístroj a vyběhl na chodbu v patře domu. Zakouření chodby už bylo tak silné, že se do pokojíčku nedostal. Proto dům opustil.

Vyšetřovatel hasičů v současnosti pracuje s několika verzemi.

Škoda, kterou požár způsobil, byla vyčíslena v předběžné výši 150 000 korun. Vyšším škodám zabránily uzavřené dveře a okna v jednotlivých pokojích.

Včasným zjištěním a rychlým zásahem byl uchráněn majetek v předběžné výši 2 000 000 korun.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem