HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár v objektu skladů způsobila závada na elektroinstalaci.

(12. 2. 2019) K hlášenému požáru skladů v Hovězí na Vsetínsku vyjely dnes odpoledne čtyři jednotky hasičů. 

V 13:55 hodin přijali hasiči oznámení o požáru skladů v areálu obchodní firmy v Hovězí. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů ze Vsetína a jednotkám dobrovolných hasičů z Karolinky, z Hovězí a z Halenkova.

Hasiči průzkumem zjistili, že hoří ve stavebně oddělené části objektu garáží a skladů, která je užívána jako šatna pro řidiče. Velitel zásahu proto odvolal jednotku dobrovolných hasičů z Karolinky. Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili jedním vysokotlakým proudem vody. Prostory zasažené požárem odvětrali s pomocí přetlakového ventilátoru. S termokamerou překontrolovali teploty stavebních konstrukcí a s pomocí ručního nářadí uvolnili zapříčené dveře.

Vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s Policií České republiky ohledáním místa požáru zjistil, že příčinou požáru je závada na vnitřní elektroinstalaci.

Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena v předběžné výši 30 000 korun. Včasným ohlášením a rychlým zásahem byly uchráněny hodnoty na majetku v předběžné výši 30 000 korun.

Při požáru ani při hasebních pracích nedošlo k zranění osob.

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem