HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár traktoru v Rožnově pod Radhoštěm. Aktualizace

(23. 7. 2019) K požáru traktoru v Rožnově pod Radhoštěm vyjely dvě jednotky hasičů. 

Požár traktoru v Rožnově pod Radhoštěm v místní části Hážovice byl hasičům ohlášen v 13:24 hodin. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z Valašského Meziříčí a jednotce Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm.

V době příjezdu hasičů z Rožnova pod Radhoštěm byl traktor celý v plamenech. Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili s dvěma proudy vody. V průběhu hasebních prací byla ulice Hážovice uzavřena. Při požáru došlo k poškození nádrže s naftou. Uniklou naftu hasiči zachytli s pomocí sorpčních hadů a zasypali ji sypkou sorpční látkou. K požáru došlo v blízkosti Hážoviského potoku a proto si velitel zásahu vyžádal přítomnost zástupce Odboru životního prostředí města Rožnov pod Radhoštěm.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky, která řídila dopravu v jednom jízdním pruhu. Dále se na místo požáru dostavil zástupce odboru životního prostředí a vyšetřovatel hasičů. K zranění osob nedošlo.

23. 7. 2019, 17:15 hodin

Řidič traktoru vyšetřovateli hasičů sdělil, že během jízdy uslyšel z zadní části podivný zvuk. Když se ohlédl, uviděl plamen. Zastavil traktor a odpojil hned akumulátor. Více už nestačil provést, protože požár se rozšířil velmi rychle.

Při požáru došlo k zničení vlastního traktoru. Žací lišty, které byly na traktor připevněny, nebyly požárem poškozeny.

Majitel vyčíslil škodu způsobenou požárem v předběžné výši 900 000 korun. Dále sdělil, že byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 500 000 korun.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření hasičů.

Fotografie hořícího traktoru byla pořízena Hasičským sborem města Rožnov pod Radhoštěm.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem