HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár skládku barev byl malého rozsahu, ale větší intenzity.

Pět jednotek hasičů zasahovalo před pátou hodinou na místě požáru v průmyslovém objektu na ulic Tovární ve Starém Městě u Uherského Hradiště. 

V 04:30 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů ve Zlíně oznámení o požáru v prostoru skladu barev laboratorního objektu společnosti zabývající se výrobou a prodejem nátěrových hmot na ulic Tovární ve Starém Městě.
 
Jako první zahájili hasební zásah dobrovolní hasiči podnikové jednotky. V dalších minutách se k nim připojili profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště a dobrovolní hasiči z Kunovic a Starého Města. Na místo události byl vyslán také velící důstojník ze Zlína.
 
Hasiči k likvidaci požáru nasadili dva útočné proudy. Vzhledem k povaze hořícího materiálu bylo k hašení využito i pěny. I přes silné zakouření celého objektu se podařilo rychle lokalizovat ohnisko požáru, které se nacházelo v místnosti příručního skládku. Současně s hašením bylo provedeno i odvětrávání objektu. V 05:15 dostaly jednotky požár pod svou kontrolu a za dalších 25 minut ohlásil velitel zásahu jeho konečnou likvidaci.
 
Jak bylo zjištěno další kontrolou, došlo k poškození části vnitřních příček v prvním a druhém podlaží objektu. Tyto prostory hasiči zabezpečili proti vstupu osob.
 
Díky intenzitě hoření jinak plochou menšího požáru a množství zplodin hoření, které zasáhly vnitřní prostory objektu, dosáhne způsobená škoda podle prvotních odhadů několika milionů korun.
 
Od nočních hodin pracují na místě události vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR. Ti zjišťují příčinu vzniku požáru a výši způsobených škod. Při události nedošlo k žádnému zranění  zaměstnanců nebo zasahujících hasičů.
 

 

Autor:              por. Bc. Libor Netopil              tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

                         950 670 121                           telefon

           

vytisknout  e-mailem