HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár sauny v rodinném domě se naštěstí obešel bez zranění

Borová – požár – 4. 2. 23:50

Do Borové vyráželi před půlnocí hasiči z pěti jednotek požární ochrany, na tísňovou linku byl ohlášený požár sauny ve sklepě rodinného domu. Všichni lidé, kteří se v domě v době požáru nacházeli, se dostali ven před příjezdem jednotek. Prvotní zásah prováděli v hořící sauně místní pomocí hasicího přístroje, hasiči pak požár zlikvidovali pomocí jednoho vodního proudu. Krátce po půlnoci byl požár lokalizován a kolem půl jedné ráno uhašen. Hasiči prováděli v suterénu domu průzkum pomocí termokamery a rozebírali obložení v sauně, aby zabránili případnému skrytému šíření požáru. Zároveň nasadili na odvětrání prostor přetlakovou ventilaci. Kolem druhé hodiny ranní jednotky zásah ukončily, provedly závěrečnou kontrolu a předaly místo majitelům s nařízenou dohlídkou.

Událost se obešla bez zranění. Zdravotnická záchranná služba prohlédla na místě jednu osobu, která pomáhala hasit práškovým hasicím přístrojem, byla v pořádku. Škoda je předběžně stanovena na asi 130 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 2,5 milionu korun. Příčinou požáru byl pravděpodobně přenos sálavého tepla mezi kamny a stavební konstrukcí.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Dobruška a Velké Poříčí a JSDH Borová, Nový Hrádek a Olešnice v Orlických horách.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS HKK

Odkazy do noveho okna

P Borová (1)

P Borová (1) 

Detailní náhled

P Borová (2)

P Borová (2) 

Detailní náhled

P Borová (3)

P Borová (3) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem