HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár roubené chalupy ve Víchové nad Jizerou

Včera krátce před čtrnáctou hodinou přijalo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje informaci o požáru roubené chalupy ve Víchové nad Jizerou. V době příjezdu jednotek na místo již objekt z velké části hořel. Vzhledem k rozsahu požáru se velitel zásahu po průzkumu rozhodl pro rozdělení místa události na dva úseky a vyhlášení druhého stupně požárního poplachu. 

Hasiči postupně nasadili šest vodních proudů a zřídili čerpací stanoviště na místním potoce. Zásah probíhal současně z vnitřní i vnější části objektu. Lokalizace požáru proběhla zhruba hodinu a půl od zahájení hasebních prací. V průběhu zásahu hasiči v objektu objevili lidské tělo, požár si tedy vyžádal jeden lidský život. Likvidace požáru proběhla okolo dvacáté hodiny. Velitel zásahu protokolárně předal místo události jednotce Víchová nad Jizerou, která prováděla dohled až do ranních hodin.

Na místě zasahovaly jednotky HZS LK ze stanic Jilemnice a Semily, dále JSDHO Víchová nad Jizerou, Jilemnice, Poniklá, Studenec, Vítkovice a v rámci mezikrajské pomoci jednotka HZS KHK ze stanice Vrchlabí.

Předběžná výše škody byla stanovena na 500 000 Kč a příčina vzniku je v současnosti v šetření.

por. David Kořínek, DiS., zastupující tiskový mluvčí

Foto: HZS Libereckého kraje

Požár_roubenky_VíchováPožár_roubenky_VíchováPožár_roubenky_VíchováPožár_roubenky_Víchová

vytisknout  e-mailem