HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár rodinného domu se škodou za jeden a půl milionu

Ve středu 28. dubna ve čtvrt na pět ráno přijalo operační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámení o požáru střechy rodinného domu v Rovině, která je částí Hlásné Třebáně na Berounsku. 

Hned první volající uvedl, že se uvnitř domu nacházejí osoby. Proto operační důstojník vyhlásil poplach profesionálním jednotkám z Berouna a Řevnic a dobrovolným jednotkám obcí Dobřichovice, Hlásná Třebáň, Karlštejn, Lety a Zadní Třebáň. Současně vyjel z příbramské stanice vyšetřovatel příčin požárů. Poplachový stupeň byl zvýšen na druhý.

Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že oheň zasáhl asi dvě třetiny domu. Hasiči v dýchací technice nasadili k likvidaci plamenů tři vodní proudy a za pomoci nastavovacího žebříku se dostali do horního patra budovy. Dvě osoby, kterým se podařilo dostat z domu vlastními silami, prohlédla posádka zdravotnické záchranné služby. Do nemocnice nakonec odvezla jednoho hasiče, který si při zásahu lehce poranil nohu.

Krátce po páté hodině se hasičům podařilo dostat oheň pod kontrolu a mohla být nahlášena lokalizace. Následovalo rozebírání konstrukcí a vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek. V jedenáct hodin byl celý objekt zkontrolován i za pomoci termokamery, poté byla nahlášena likvidace.

Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, ke kterému byl povolán také policejní kynolog se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření. Škoda, kterou požár způsobil, byla vyčíslena na jeden a půl milionu korun.

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Odkazy do noveho okna

001 - požár rodinného domu

001 - požár rodinného domu 

Detailní náhled

002 - požár rodinného domu

002 - požár rodinného domu 

Detailní náhled

003 - požár rodinného domu

003 - požár rodinného domu 

Detailní náhled

004 - požár rodinného domu

004 - požár rodinného domu 

Detailní náhled

005 - požár rodinného domu

005 - požár rodinného domu 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem