HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár domu v Bozkově

V pondělí 6. 9. 2021 krátce před půlnocí přijalo Krajské operační a informační středisko HZS LK informaci o požáru domu v Bozkově. 

Po příjezdu první jednotky na místo události velitel zásahu (VZ) průzkumem zjistil že se jedná o požár domu, který již zasáhl i střešní konstrukci. S postupným dojezdem jednotek z druhého stupně požárního poplachu hasiči do hasebních prací nasadili celkem 4 vodní proudy na třech úsecích. Na jednom z úseků probíhalo hašení střechy  za pomoci automobilového žebříku ze stanice HZS Semily. Po lokalizaci požáru, kterou VZ nahlásil po cca 2 hodinách od příjezdu první jednotky, hasiči v dýchací technice dohledávali a dohašovali skrytá ohniska až do ranních hodin. Po likvidaci požáru VZ předal místo události zástupci majitele a nařídil dohlídku nad požářištěm, kterou zajistila místní jednotka. Osobu, která se nacházela v místě události, odvezla z důvodu potřeby léků ZZS LK do nemocnice.

Vyšetřovatel požárů stanovil předběžnou výši škody na 5.000.000 Kč a uchráněné hodnoty na 1.000.000 Kč. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na lednici.

Na místě zasahovaly jednotky: stanice HZS Semily a JSDHO Semily, Vysoké nad Jizerou, Benešov u Semil, Železný Brod, Bozkov a Košťálov

Autor: por. Bc. Jakub Sucharda

Foto: HZS LK

BozkovBozkovBozkovBozkov

vytisknout  e-mailem