HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár chalupy na Semilsku

Dnes ráno v 6:43 hodin přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje informaci o požáru chalupy v obci Slaná, části Bořkov na Semilsku. K požáru postupně vyjelo šest jednotek požární ochrany. 

V době příjezdu první jednotky na místo události bylo požárem zasaženo celé podkroví objektu. Velitel zásahu rozhodl o nasazení čtyř vodních proudů a zřízení čerpacího stanoviště pomocí plovoucích čerpadel na řece Oleška. Hasiči požár lokalizovali po cca čtyřiceti minutách od zahájení hasebních prací. Následně až do likvidace požáru vyhledávali skrytá ohniska a rozebírali střešní konstrukci. Během hasebního zásahu museli rovněž ochlazovat tlakové láhve s Propan Butanem, které z objektu vynesli. Velitel zásahu nařídil místní jednotce po dobu 24 hodin dohled na požářišti. Událost se obešla bez zranění. Příčinou vzniku požáru byla manipulace s otevřeným ohněm, škoda a uchráněné hodnoty zatím nejsou vyčísleny.

Na místě zasahovaly jednotky ze stanice HZS Semily, dále JSDHO Semily, Slaná, Košťálov, Lomnice nad Popelkou a Železný Brod.

por. David Kořínek, DiS, zastupující tiskový mluvčí

Foto: HZS Libereckého kraje

Požár_BořkovPožár_BořkovPožár_BořkovPožár_BořkovPožár_BořkovPožár_BořkovPožár_BořkovPožár_BořkovPožár_BořkovPožár_BořkovPožár_BořkovPožár_Bořkov

vytisknout  e-mailem