HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár bývalého kina ve městě Janov na Bruntálsku

V úterý 13.6.2023, krátce před 10. hodinou ranní, vyjelo devět jednotek hasičů k požáru budovy bývalého kina ve městě Janov, v okrese Bruntál. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo 10 cisteren a dvě automobilové plošiny. Hasičům komplikovaly hašení dráty elektrického vedení, které musely být odpojené. 

Operační středisko hasičů přijalo informaci o požáru kina ve městě Janov na Bruntálsku v 09:53 hod. Na místo postupně vyjeli profesionální hasiči ze stanic Bruntál a Krnov, spolu s nimi dobrovolní hasiči z obcí Jindřichov, Krnov, Město Albrechtice, Slezské Rudoltice, Osoblaha a Vrbno pod Pradědem. Na místo byla vyslána i jednotka dobrovolných hasičů ze sousedního Olomouckého kraje, jednotka Zlaté Hory.

Již při příjezdu první jednotky na místo události byly vidět plameny šlehající ze střechy budovy. Velitel zásahu tak ihned nechal vyslat na místo další jednotky a současně si vyžádal i dvě automobilové plošiny k hašení střechy. Také bylo třeba nechat odpojit elektrické vedení, které bylo blízko budovy.

Hasiči nasadili k boji s ohněm celkem tři vodní proudy. Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu během hodiny, další dvě hodiny jim zabrala likvidace požáru. Hasiči museli rozebírat zborcenou střešní konstrukci pomocí automobilových plošin Po ukončení zásahu zůstaly na místě dvě dobrovolné jednotky, Město Albrechtice a Jindřichov, které další dvě hodiny kontrolovaly požářiště a byly připravené likvidovat případná nová ohniska.

Příčinou požáru byla neopatrnost při pálení klestí poblíž kina, díky kterému se plameny dostaly po plášti budovy, na které byl vzrostlý břečťan, až na střechu. Jelikož se jednalo o bývalou, neužívanou budovu kina, byla škoda předběžně určena jako nulová. Během zásahu nedošlo ke zranění nikoho ze zasahujících.  

Odkazy do noveho okna

Pozar_byvale_kino_Janov (6)

Pozar_byvale_kino_Janov (6) 

Detailní náhled

Pozar_byvale_kino_Janov (5)

Pozar_byvale_kino_Janov (5) 

Detailní náhled

Pozar_byvale_kino_Janov (4)

Pozar_byvale_kino_Janov (4) 

Detailní náhled

Pozar_byvale_kino_Janov (3)

Pozar_byvale_kino_Janov (3) 

Detailní náhled

Pozar_byvale_kino_Janov (2)

Pozar_byvale_kino_Janov (2) 

Detailní náhled

Pozar_byvale_kino_Janov (1)

Pozar_byvale_kino_Janov (1) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem