HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Počasí komplikovalo dopravu na horách, hasiči vyprošťovali několik vozidel

TP Deštné v O.h. (6).jpgZima je pořád tady a o víkendu o sobě vědět zejména v horských oblastech. Čerstvý sníh a vítr přidělával práci při vyprošťování zapadlých vozidel, v několika případech jsme vyjížděli ke spadlým stromům. 

Nejvíce práce měli hasiči v neděli 6. 2. v odpoledních hodinách. Profesionální a dobrovolní hasiči z Rychnova n. K., Orlického Záhoří a Deštného v O. h. vyprošťovali zapadlý autobus v Orlických horách na cestě k Šerlišskému Mlýnu, vytáhl jej vyprošťovací traktor. Problémy byly i na silnici vedoucí na Šerlich. S vytažením autobusu pomohli dále profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Pec pod Sněžkou v Krkonoších u Horní Malé Úpy. Husté sněžení a minimální viditelnost způsobila problémy na cestě ze Špindlerova Mlýna na boudu Špindlerovka. Tady museli místní dobrovolní hasiči vyprostit vozidel hned několik, pomáhali i skútrům a autobusům. Cesta musela být dočasně uzavřena. V nočních hodinách ještě vyprošťovali rychnovští profesionální hasiči zapadlý sypač u Bartošovic v Orlických horách. Na Náchodsku jsme pomáhali ve třech případech s čerpáním vody po vydatném dešti. 

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 4. do neděle 6. 2. 2022 celkem 63 událostí.
 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nový Bydžov – požár – 4. 2. 07:17
V Merendní ulici zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova u požáru lampy veřejného osvětlení. Škoda byla vyčíslena asi na dva tisíce korun.

Černožice – technická pomoc – 4. 2. 09:57
Profesionální hasiči z Jaroměře přijeli do domova důchodců, aby pomohli jedné z klientek se sundáním prstýnku z oteklého prstu ruky.

Hradec Králové – záchrana osoby – 4. 2. 11:29
Na Pražské třídě v Kuklenách vyprostili hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská jednu osobu, které uvízla ruka ve vratech. Pomocí hydraulického rozpínáku hasiči vrata uvolnili, osoba byla v pořádku bez zranění.

Hradec Králové – požár – 5. 2. 12:48
Tři jednotky hasičů byly zalarmovány kvůli ohlášenému kouři, který pozorovali obyvatelé bytového domu na třídě Edvarda Beneše ve výtahové šachtě. Hasiči provedli průzkum, při jejich příjezdu už nebyly žádné známky hoření pozorovatelné. S největší pravděpodobností se jednalo jen o drobné zahoření odpadu, nebyla způsobena žádná škoda. Krátce po 13. hodině se všechny jednotky vracely zpět na základny. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové, ze stanice Hradec Králové – Pražská a JSDH Třebeš.

Hradec Králové – požár – 5. 2. 23:36
V Palachově ulici likvidovali profesionální hasiči z centrální stanice požár kontejneru na odpad.

Hradec Králové – požár – 6. 2. 02:17
Na Velké náměstí byli do bytového domu přivoláni profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic, na chodbě mezi byty došlo k požáru skříňky. Chodba domu byla silně zakouřena, pět lidí hasiči z bytů evakuovali a odvětrávali prostory pomocí přetlakové ventilace. Po odvětrání se lidé vraceli zpět do svých bytů. Zásah ukončily jednotky kolem třetí hodiny ráno. Způsobená škoda byla vyčíslena asi na 10 tisíc korun.
 

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – technická pomoc – 5. 2. 11:31
V ulici Aloise Hlavatého sundali profesionální hasiči z Hořic uvolněný billboard. Kvůli silnějšímu větru hrozilo jeho uvolnění a pád na chodník.

Libáň – dopravní nehoda – 6. 2. 00:21
Jičínská profesionální jednotka a dobrovolná jednotka hasičů z Libáně odstranily následky dopravní nehody osobního vozidla, pomocí sorpčního materiálu zasypali unikající provozní kapaliny. Místo zásahu si převzala Policie ČR.

Jičín – technická pomoc – 6. 2. 05:31
Osobu uvězněnou v porouchaném výtahu vyprostili v domě v ulici Na Jihu profesionální hasiči z Jičína.
 

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Adršpach – dopravní nehoda – 5. 2. 16:53
V části Dolní Adršpach odstranili následky dopravní nehody dvou osobních automobilů profesionální hasiči z Broumova a JSDH Adršpach. Na vozech provedli hasiči protipožární opatření a zajistili drobný únik provozních kapalin. Vozidla byla odstraněna mimo komunikaci. Na místě zůstala dobrovolná jednotka, která pomohla s naložením aut na odtah.

Jaroměř – požár – 5. 2. 18:25
O události jsme informovali zde: https://www.hzscr.cz/clanek/sedm-jednotek-hasicu-likvidovalo-pozar-rodinneho-domu-v-jasenne.aspx

Studnice – požár – 5. 2. 18:42
Čtyři jednotky požární ochrany byly vyslány do části Třtice, kde došlo k požáru sazí v komíně domu. Hasiči strhli saze, komínové těleso vyčistili a prováděli kontrolní měření teploty termokamerou. Při události nevznikla žádná škoda. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Náchod a JSDH Červený Kostelec, Česká Skalice a Studnice.

Hejtmánkovice – technická pomoc – 6. 2. 19:25
Broumovská profesionální jednotka hasičů pomohla zamezit zatékání vody z okolí k nádržím na čerpací stanici. Hasiči místo obkopali a odvedli přitékající vodu do dalšího příkopu a kanalizace.

Náchod – technická pomoc – 6. 2. 19:47
Profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda pomohli v ulici Krásnohorské s odčerpáním vody ze sklepa rodinného domu

Náchod – technická pomoc – 6. 2. 20:55
Profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda čerpali v ulici Pražská vodní lagunu na parkovišti, která zde vznikla po vydatném dešti. Hasiči nasadili plovoucí čerpadlo.

Jaroměř – technická pomoc – 6. 2. 23:14
Odstranění stromu z komunikace v části Starý Ples. (HZS Jaroměř)
 

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Sedloňov – technická pomoc – 5. 2. 07:51
Odstranění stromu z komunikace. (JSDH Deštné v Orlických horách)

Deštné v Orlických horách – technická pomoc – 5. 2. 11:39
S vyproštění dvou zapadlých autobusů, které uvízly na silnici č. 311 z Deštného v O. h. na Šerlich pomohli profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Deštné v Orlických horách a Orlické Záhoří.

Týniště nad Orlicí – technická pomoc – 6. 2. 10:25
Odstranění stromu ze železniční vlečky. (HZS Rychnov nad Kněžnou, JSDH Týniště nad Orlicí)

Deštné v Orlických horách – technická pomoc – 6. 2. 12:16
Autobus s dětmi zapadl na zasněžené silnici vedoucí k Šerlišskému Mlýnu, nikdo nebyl zraněn. Děti pokračovaly dál s doprovodem pěšky, s vyproštěním vozidla museli pomoci hasiči. K místu vyjela profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolné jednotky z Deštného v Orlických horách a Orlického Záhoří. Pomocí vyprošťovacího traktoru se podařilo autobus dostat zpět na cestu.

Deštné v Orlických horách – dopravní nehoda – 6. 2. 14:16
Bez zranění se obešla dopravní nehoda osobního vozidla a autobusu, hasiči jedoucí od předchozího zásahu místo zabezpečili. Na místě byli profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Deštné v Orlických horách a Orlické Záhoří.

Deštné v Orlických horách – technická pomoc – 6. 2. 15:58
Odstranění stromu z komunikace. (JSDH Deštné v Orlických horách)

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 6. 2. 16:12
Profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou poskytli technickou pomoc při úniku vody v domě v ulici Mírová.

Bartošovice v Orlických horách – technická pomoc – 6. 2. 19:51
Technickou pomoc při vyproštění zapadlého sypače poskytli profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou. Sypač vytáhli pomocí vyprošťovacího automobilu. Na místě byli ještě předtím dobrovolní hasiči z Orlického Záhoří, jejich technika ale na samotné vyproštění nestačila.

Janov – technická pomoc – 6. 2. 20:13
Odstranění stromu z komunikace v části Tis. (HZS Dobruška, JSDH Bohdašín)

Deštné v Orlických horách – technická pomoc – 6. 2. 23:17
Odstranění stromu z komunikace. (JSDH Deštné v Orlických horách)


ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Malá Úpa – technická pomoc – 6. 2. 13:34
JSDH Pec pod Sněžkou vyprostila zapadlý autobus v části Horní Malá Úpa.

Vrchlabí – dopravní nehoda – 6. 2. 14:48
Na silnici č. 295 mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem zasahovali hasiči u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Při události nebyl nikdo zraněn. Hasiči zabezpečili místo události a zkontrolovali, zda nedochází k úniku provozních kapalin. Na místě byli profesionální hasiči ze stanice Vrchlabí a JSDH Špindlerův Mlýn.

Špindlerův Mlýn – technická pomoc – 6. 2. 15:46
Místní dobrovolná jednotka hasičů ze Špindlerova Mlýna pomohla s vyproštěním několika dopravních prostředků na silnici vedoucí na boudu Špindlerovka. Při události nebyl nikdo zraněn. V místě panovaly nepříznivé klimatické podmínky, viditelnost byla na pár metrů, sněžilo a kvůli větru se tvořily závěje. Komunikace musela být uzavřena.

Špindlerův Mlýn – technická pomoc – 6. 2. 18:08
Odstranění stromu z komunikace. (JSDH Špindlerův Mlýn)

Dolní Dvůr – technická pomoc – 6. 2. 19:04
Odstranění stromu z komunikace. (HZS Vrchlabí)

Horní Maršov – technická pomoc – 6. 2. 19:35
V části Dolní Lysečiny pomohli dobrovolní hasiči z Horního Maršova s vyproštěním zapadlého nákladního vozidla, auto bylo vyproštěno pomocí cisterny a traktorbagru.

Svoboda nad Úpou – technická pomoc – 6. 2. 20:06
Odstranění stromu z komunikace. (JSDH Svoboda nad Úpou)

Černý Důl – technická pomoc – 6. 2. 21:09
Místní dobrovolná jednotka Černý Důl – Čistá vyprostila automobil, který zapadl do příkopu a tvořil částečně překážku na komunikaci.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí, HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

TP Deštné v O.h. (1)

TP Deštné v O.h. (1) 

Detailní náhled

TP Deštné v O.h. (2)

TP Deštné v O.h. (2) 

Detailní náhled

TP Deštné v O.h. (3)

TP Deštné v O.h. (3) 

Detailní náhled

TP Deštné v O.h. (4)

TP Deštné v O.h. (4) 

Detailní náhled

TP Deštné v O.h. (5)

TP Deštné v O.h. (5) 

Detailní náhled

TP Deštné v O.h. (6)

TP Deštné v O.h. (6) 

Detailní náhled

TP čerpání vody Náchod

TP čerpání vody Náchod 

Detailní náhled

TP čerpání vody, Náchod

TP čerpání vody, Náchod 

Detailní náhled

TP Deštné v Orlických horách

TP Deštné v Orlických horách 

Detailní náhled

TP strom Janov, Tis

TP strom Janov, Tis 

Detailní náhled

TP sypač, Bartošovice v O. h. (1)

TP sypač, Bartošovice v O. h. (1) 

Detailní náhled

TP sypač, Bartošovice v O. h. (2)

TP sypač, Bartošovice v O. h. (2) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem