HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Plameny pohltily autodílnu ve Valašské Bystřici na Vsetínsku. Aktualizace

(10.04.2019) Pár minut po jedné hodině odpolední mělo vyhlášený poplach hned osm jednotek hasičů, které byly vyslány k požáru autodílny v obci Valašská Bystřice na Vsetínsku. 

Po příjezdu prvních jednotek velitel zásahu průzkumem zjistil, že se jedná o rozsáhlý požár autodílny, v jejíž těsné blízkosti se nachází několik desítek propan-butanových lahví, umístěných v železné kóji a dílna se nachází u rodinného domu. Velitel zásahu si proto na místo povolal další posilové jednotky s cisternami a vyhlásil 2. stupeň požárního poplachu. Na místě tak zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a Zlín a dobrovolní hasiči z Valašské Bystřice, Zašové, Malé Bystřice, Hutiska - Solance a Bystřičky a jednotka Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm. 

Při požáru byl popálen majitel objektu, který skončil v péči záchranářů. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu byl na místo povolán vrtulník. Z rodinného domu byla evakuována jedna žena. 

Požár zasáhl nejen autodílnu, ale i přilehlý rodinný dům a pět vozidel, které byly zaparkovány u dílny. K likvidaci požáru hasiči použili pět hasebních proudů, přičemž k hašení použili nejen hasební vodu, ale i pěnu. Pět minut před druhou hodinou odpolední měli hasiči již požár pod kontrolou a velitel zásahu vyhlásil lokalizaci. Poté hasiči objekt kontrolovali termokamerou a dohašovali skrytá ohniska.

Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů.

Aktualizace 12.04.2019:

Vyšetřovatel hasičů stanovil jako příčinu vzniku požáru nedbalostní jednání při svařování. Škoda byla vyčíslena na jeden a půl miliónu korun.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem