HZS hlavního města Prahy  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Originální projekt pražských hasičů - Hasičská kuchařka aneb dobré jídlo a dobrá rada od hasičů

18. 7. 2018 - (Ivana Svitáková) - Kniha „Hasičská kuchařka aneb dobré jídlo a dobrá rada od hasičů“ je originální projekt HZS hl. m. Prahy, odboru prevence, zaměřený především na požární bezpečnost domácnosti, okořeněnou recepty nejrůznějších pokrmů od příslušníků HZS hl. m. Prahy. 

Věříme, že knížka potěší nejen kuchaře, ale všechny, kterým záleží na domácí pohodě a bezpečí. Příprava pokrmů, oslavy spojené s posezením u oběda nebo večeře, grilování s přáteli na zahradě, to vše souvisí také s celou řadou bezpečnostních opatření.

Vyhořelá kuchyň, obývák nebo požár altánu na zahradě? Předejděte těmto požárům! V roce 2017 vzniklo na území hl. m. Prahy 191 požárů od vznícených potravin! Jak si zajistit větší bezpečí doma, pro sebe, svoji rodinu i sousedy? Jednoduše! Dodržujte pravidla bezpečnosti, promyslete si, co udělat, když přece jen požár vznikne! 

Oheň je často spojen s přípravou jídla a likvidace požáru se zásahem hasičů. V knize je propojena příprava pokrmů s radami právě z oblasti požární ochrany.


Kuchaři pro zábavu, ale hasiči profesionálové

Recepty uvedené v knize byly zaslány příslušníky HZS hl. m. Prahy, příprava jídla pro sebe a svoje blízké je jejich zábavou, ale v hasičském řemesle jsou odborníky např. v oblasti prevence, příjmu tísňového volání nebo zásahové činnosti a nejrůznějšími metodami a cestami se podílejí na zajištění bezpečnosti nejen vašich domovů.

Požární bezpečnost nejen doma

Kniha obsahuje rady týkající se např. požární ochrany domácností, ale také požární ochrany bytových domů, varování obyvatelstva, evakuace, volání na tísňovou linku a také postihům za přestupky na úseku požární ochrany.  Každá rada od hasičů je samostatný text s odkazem na tematicky související rady. 

Bezpečně vařit, bezpečně žít

Společník detektor, Réservé hasiči, Sbalte si svých pět švestek, Malá cigareta velký požár, Houká, mluví, varuje, Požární dveře jsou dveře k ochraně vašeho zdraví a života,  ale také Těstoviny podle ročních období, Mrkvový koláč, Losos na víně, Modřanské koleno…….to vše a mnohem více naleznete v knize Hasičská kuchařka aneb dobré jídlo a dobrá rada od hasičů!

Kniha vychází v rámci 165. výročí vzniku HZS hl. m. Prahy. 

165 let chráníme Prahu   
http://165.hasicipraha.cz/

Kniha bude k dispozici na akcích pražských hasičů

„Hasičská kuchařka aneb dobré jídlo a dobrá rada od hasičů“ je určena pro širokou veřejnost, kniha bude dostupná na akcích pro veřejnost s účastí HZS hl. m. Prahy, včetně akcí pořádaných HZS hl. m. Prahy, např. dnů otevřených dveří na pražských hasičských stanicích. Knížka je neprodejná.Uvařte si a neuhořte!
http://www.hzscr.cz/clanek/uvarte-si-a-neuhorte.aspx


 


kpt. Ing. Ivana Svitáková
odbor prevence HZS hl. m. Prahy
foto: archiv HZS hl. m. Prahy a Jan Kovanda

kontakt:  tiskový mluvčí HZS hl. m. Prahy -  mjr. Bc. Martin Kavka, tel. : 778 547 808

Odkazy do noveho okna

Hasičská kuchařka aneb dobré jídlo a dobrá rada od hasičů

Hasičská kuchařka aneb dobré jídlo a dob... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem