Záchranný útvar HZS ČR  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Organizace

Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru České republiky se sídlem v Hlučíně vznikl k 1.1. 2009 na základě zákona č. 260/2008 Sb., kterým se mění zákon č. 238/2000 Sb. o Hasičském záchranném sboru České republiky ve znění pozdějších předpisů (Zákon č. 320/2015 Sb.). 

Záchranný útvar HZS ČR je organizační složkou státu a účetní jednotkou v přímé podřízenosti Generálního ředitelství HZS ČR.  
.
Organizační struktura Záchranného útvaru HZS ČR:
.
     Stěžejní záchranná činnost Záchranného útvaru HZS ČR je zasazena do úseku záchranné činnosti spadajícího do přímé podřízenosti velitele Záchranného útvaru. Výše uvedený úsek je rozdělen na čtyři samostatné Záchranné roty a na Oddělení přípravy a řízení jednotek.
Stěžejní síly, tj. 2 záchranné roty jsou dislokovány v Hlučíně (Záchranná rota a Speciální záchranná rota), Záchranná rota Zbiroh (vznikla 1.1. 2010) a Záchranná rota Jihlava (vznikla 1.1. 2016) z důvodu dosažitelnosti a efektivního využití sil a prostředků na území České republiky.
     Další činnosti by se daly charakterizovat jako podpůrné a jsou zajišťovány úsekem ekonomiky a kanceláří velitele s jednotlivými odděleními a pracovišti.

ZÚ HZS ČR od 1.2. 2024

 Strukturogram ZÚ HZS ČR.png

Odkazy do noveho okna

Struktura HZS od 1.1. 2016

Struktura HZS od 1.1. 2016 

Detailní náhled

MV - GŘ HZS ČR

MV - GŘ HZS ČR 

Detailní náhled

Strukturogram ZÚ HZS ČR

Strukturogram ZÚ HZS ČR 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem