HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Oheň zachvátil rekreační objekt v Krkonoších, škoda je odhadnuta na 4 miliony korun

Aktualizováno 

AKTUALIZACE 16. 12. 16:20

Hasiče vystřídal na místě události po požáru rekreačního objektu v Peci pod Sněžkou vyšetřovatel hasičů, který si povolal specialisty v oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdaneč. Příčina vzniku je i po dnešním ohledání stále předmětem vyšetřování. Škoda, kterou plameny napáchaly, byla odhadnuta na 4 miliony korun. Požár chatu prakticky zničil, uchráněné hodnoty představují 50 tisíc korun. 

Poslední jednotka z Pece pod Sněžkou ukončila svou činnosti na místě události po 15. hodině a předala jej zástupcům majitele. 

_________________________________________________________________________________________________________________

AKTUALIZACE 16. 12. 08:35

V průběhu noci došlo kolem druhé hodiny ranní k redukci zasahujících jednotek, na místě zůstala už jen dobrovolná jednotka z Pece pod Sněžkou. Část objektu se musela nechat kontrolovaně dohořet, proto zatím nebyla ohlášena likvidace události. 

Celý zásah byl komplikovaný, ať už kvůli čerstvě napadanému sněhu, těžko přístupnému terénu, ale i kvůli silnému větru, který podpořil rozšíření požáru na celý objekt. Zasahujícím jednotkám na místě velmi pomohla horská služba, místní lidé s rolbou, ale i provozovatel vleku Javor, který umožnil napojení na zasněžovací systém. 

Na místě bude během dnešního dne pracovat vyšetřovatel hasičů, který provede ohledání požářiště a dopřesní rozsah škoda. Příčina vzniku požáru je stále předmětem vyšetřování. 

P Pec pod Sněžkou (1).JPG

_______________________________________________________________________________________________________________

15. 12. 2019 23:30

Pec pod Sněžkou – požár – 15. 12. 18:35
Hlášení o požáru rekreačního objektu v těžko přístupném horském terénu v blízkosti sjezdovky Javor přijalo krajské operační a informační středisko HZS KHK v neděli 15. 12. 2019 v 18:35 hod. Chalupa nebyla pro těžkou zásahovou techniku přístupná, proto musely být hasební prostředky na místo dopravovány pomocí skútrů nebo rolby. Hasičům tak s dopravou pomáhala horská služba i místní. Na místě byly nejprve tři jednotky požární ochrany, kvůli střídání zasahujících hasičů a doplnění hasebních prostředků si vyžádal velitel zásahu přítomnost dalších dvou jednotek. Od počátku pracovaly s informací, že se v zasaženém objektu nikdo nenachází.

Když se hasiči dostali k místu události, byl požár v pokročilé fázi. Jednotkám se podařilo napojit na systém zasněžování, k hašení tak použily vodu na výrobu technického sněhu. Z okolního prostředí byl požár objektu pod kontrolou, žádné další budovy neohrožoval. Oheň se však držel uvnitř domu pod plechovou střechou. Těsně po 23. hodině se podařilo zasahujícím hasičům požár lokalizovat, nyní probíhají dohašovací práce.

Na místě působí také vyšetřovatel hasičů, který bude pracovat na objasnění příčiny vzniku požáru. Škoda nebyla prozatím přesně vyčíslena, ale podle prvních odhadů přesáhne milionovou hranici.

Na místě zasahuje profesionální jednotka HZS Trutnov a dále JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, Mladé Buky a Svoboda nad Úpou. Informace budou aktualizovány 16. 12. 2019. v ranních hodinách.

zdroj fotografie: HZS KHK
Martina Götzová, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

Požářiště Pec pod Sněžkou (1)

Požářiště Pec pod Sněžkou (1) 

Detailní náhled

Požářiště Pec pod Sněžkou (2)

Požářiště Pec pod Sněžkou (2) 

Detailní náhled

Požářiště Pec pod Sněžkou (3)

Požářiště Pec pod Sněžkou (3) 

Detailní náhled

Požářiště Pec pod Sněžkou (4)

Požářiště Pec pod Sněžkou (4) 

Detailní náhled

Požářiště Pec pod Sněžkou (5)

Požářiště Pec pod Sněžkou (5) 

Detailní náhled

P Pec pod Sněžkou (1)

P Pec pod Sněžkou (1) 

Detailní náhled

P Pec pod Sněžkou (2)

P Pec pod Sněžkou (2) 

Detailní náhled

P Pec pod Sněžkou (3)

P Pec pod Sněžkou (3) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem