HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Novým ředitelem HZS Moravskoslezského kraje se stal Radim Kuchař

V pátek 1. dubna 2022 jmenoval generální ředitel HZS ČR plk. Ing. Radima Kuchaře ředitelem Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK), a to za přítomnosti hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka.

 

Radim Kuchař (1964) zakončil v roce 1986 magisterské studium na Vysoké škole báňské v Ostravě v oboru Technika požární ochrany a bezpečnost průmyslu. Po absolutoriu působil 6 let jako požární a bezpečnostní technik na Dole Paskov.

 

Od října 1992 spojil svůj profesní život s profesionálními hasiči v Ostravě a Moravskoslezském kraji. Prvních osm let byl vyšetřovatelem požárů, dalších osm let velel jednotce centrální hasičské stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh. Následně vedl osm let oddělení IZS (integrovaného záchranného systému) na krajském ředitelství v Ostravě.

 

V lednu 2017 se stal náměstkem ředitele HZS MSK pro IZS a operační řízení a od července 2021 až dosud řídil Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje z pozice statutárního zástupce.

 

Jako velitel je zapojen do aktivit sboru na poli speciálních vyhledávacích a záchranných odřadů pro nasazení v rámci České republiky i pro zapojení do mezinárodních záchranných operací. Podílí se na přípravě a výuce nových důstojníků HZS ČR.

Odkazy do noveho okna

R.Kuchař_ředitel HZS MSK

R.Kuchař_ředitel HZS MSK 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem