HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Noční požár v průmyslovém objektu v Bílovicích zaměstnal sedm jednotek hasičů. Aktualizace.

(20. 9. 2020) Krátce po druhé hodině ranní přijalo krajské operační středisko HZS Zlínského kraje informaci o požáru v průmyslovém areálu výrobní společnosti v Bílovicích na Uherskohradišťsku. Na místo bylo vysláno celkem sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, a k události vyjel také velící důstojník směny. 

Po příjezdu a provedení průzkumu bylo velitelem zásahu potvrzeno, že se jedná o požár ve výrobních prostorách společnosti. Okamžitě byl natažen jeden vysokotlaký proud a požár byl během několika minut lokalizován. Pomocí přetlakové ventilace byly následně zasažené prostory odvětrány a za využití výškové techniky byla provedena kontrola střešní konstrukce objektu.

Ve 3:33 hodin byla velitelem zásahu ohlášena celková likvidace požáru a místo bylo předáno zástupci firmy. K události byl povolán také vyšetřovatel hasičů z Uherského Hradiště, který nyní zjišťuje přesnou příčinu vzniku události a výši způsobené škody.

Zasahující jednotky PO:

HZS kraje:  stanice Uherské Hradiště, Zlín

JSDH obcí: Bílovice, Kunovice, Babice, Pašovice, Topolná

Aktualizace (10:00 hod.):

Od ranních hodin na místě pokračovalo šetření události. Předběžná škoda, která bude dále upřesňována, byla vyčíslena na jeden milion korun. Uchráněné hodnoty dosáhly až pěti milionů. Příčina vzniku požáru je nadále v šetření.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem