HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Noční požár střechy rodinného domu hasilo šest jednotek hasičů. Aktualizace

(3. 7. 2018) Dnes od 23:05 hodin zasahovali hasiči u požáru střechy řadového rodinného domu v Huštěnovicích na Uherskohradišťsku. 

Soused v 22:58 hodin oznámil hasičům, že hoří střecha rodinného domu v Huštěnovicích a že v domě nikdo není. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z Uherského Hradiště a dobrovolným hasičům z Babic, Traplic, Spytihněvi, Starého Města u Uherského Hradiště a Napajedel. Hasiči vyjeli dohromady se sedmi automobilovými cisternami a s jedním automobilovým žebříkem.

Hasiči s několika proudy vody hasili nejen střechu, zcela zachvácenou plameny, ale ochlazovali i sousední objekty, aby se požár nerozšířil.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

4. 7. 2018, 9:00 hodin

V půdním prostoru bylo uskladněno seno. Hasiči zasahovali v dýchací technice. Během hasebních prací byly z přízemí domu vyneseny tři dvoukilové tlakové láhve. Po uhašení plamenů kontrolovali termokamerou teplotu stavebních konstrukcí a vyhledávali skrytá ohniska. Obytné místnosti nebyly požárem zasaženy.

Při požáru ani během hasebních prací nedošlo k zranění osob.

Příčina vzniku požáru je stále v šetření. Ohledání požářiště bude probíhat dnes v dopoledních hodinách.

Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 350 000 korun.

Díky včasnému ohlášení a rychlému zásahu se požár nerozšířil na sousední objekty. Uchráněné hodnoty byly stanoveny v předběžné výši 2 000 000 korun.

Autor: nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem