HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nepříjemné situace se nevyhýbají ani hasičům. U Dolního Němčí havarovala automobilová cisterna.

(30. 7. 2022) I nás občas potká nepříjemnost. Dnes odpoledne po jedné hodině došlo při cestě k zásahu do obce Strání k nehodě našeho zásahového vozidla. 

K zranění našich kolegů naštěstí nedošlo. Ale i když jsme celkem otrlí, tak přesto jim naše psycholožka poskytla psychlogickou pomoc.

Při sjetí do příkopy a nárazu do betonového mostku se ulomilo pravé přední kolo, které skončilo v poli s kukuřicí. Vozidlo zůstalo ležet na boku a částečně blokovalo silniční komunikaci. Provedli jsme zajištění vozidla proti převrácení a z pole vytáhli ulomené kolo. K vyproštění byla povolána jednotka Záchranného útvaru HZS ČR z Hlučína.

Dobrovolné jednotky ve spolupráci s Policií České republiky oboustranně uzavřely silnici mezi Dolním Němčí a Slavkovem.

Velení zásahu si převzal řídící důstojník pro územní odbor Uherské Hradiště.

Po příjezdu záchranného útvaru s jeřábem a podvalníkem byl dohodnutý postup vyproštění a naložení poškozeného vozidla. Při vyprošťování se zjistilo, že je poškozeno i zadní levé kolo. Poškozená byla i levá část vozidla, takže byly zablokované rolety, za nimiž je uloženo vybavení a další potřebný materiál.

Poškozené vozidlo bylo s pomocí vyprošťovacího automobilu a jeřábu zvednuto a naloženo na podvalník. Práce byly ukončeny v 21:24 hodin.

V 22:05 hodin přijel podvalník s poškozeným automobilem na stanici v Otrokovicích. Zde bude odstaven do doby, než se rozhodne, jak bude s vozidlem naloženo.

U nehody zasahovaly jednotky HZS Zlínského kraje stanice Zlín, Uherské Hradiště a Uherský Brod, Záchranný útvar HZS ČR Hlučín i jednotky Sboru dobrovolných hasičů obcí Strání a Nivnice.

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem