HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nehoda dvou kamionů výrazně omezila provoz na plzeňské dálnici

V pátek 27. září krátce před osmou hodinou ranní byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámena dopravní nehoda dvou nákladních vozidel na dálnici D5 před exitem Beroun-západ ve směru do Prahy. 

Operační důstojník k události poblíž 22. kilometru vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice HZS Beroun. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se srazily dva kamiony, přičemž jeden přepravoval osobní vozidla a druhý plastový granulát. Vzhledem k velkému nárazu došlo k posunutí přepravovaných vozidel, která hasiči museli nejprve zajistit proti případnému pádu.

Dále bylo zjištěno, že při nehodě byla na jednom z vozidel poškozena palivová nádrž, ze které následně uniklo asi 200 litrů pohonných hmot. Dalších 200 litrů nafty se podařilo hasičům odčerpat. K události tak byli povoláni i pracovníci životního prostředí ORP Beroun. Samotná nehoda se obešla bez zranění. Vyprošťování havarovaných vozidel a zprůjezdnění dálnice zajistila soukromá firma, která se pak postarala i odtěžení kontaminované zeminy.

Dálnice byla po celou dobu ve směru z Plzně do Prahy uzavřena a veškerá doprava byla odkláněna přes přilehlou čerpací stanici.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem