HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nehoda čtyř vozidel na několik hodin uzavřela hlavní tah na Brno

(3. 10. 2018) Šest minut před půl šestou ranní byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Uherské Hradiště do Starého Města na ulici Brněnská k hlášené dopravní nehodě několika vozidel. 

Po příjezdu jednotka hasičů provedla průzkum místa nehody, přičemž zjistila, že se u sjezdu z obchvatu srazila tři osobní vozidla s kamionem. Všichni cestující byli již mimo svá auta, nikdo v nich nezůstal zaklíněn. Nejhůře dopadlo osobní vozidlo Škoda Octavia, jehož řidič jen zázrakem neutrpěl smrtelné zranění. Skončil však v péči záchranářů, kteří jej převezli do nemocnice k podrobnému vyšetření.

Po dobu zásahu složek IZS a šetření nehody dopravními policisty byla tato hlavní komunikace uzavřena, díky čemuž se v místě tvořily kolony vozidel více než tři hodiny.

Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. O půl sedmé ráno se jednotka vrátila na svou stanici zpět, aby se vystřídala s novou nastupující směnou.

Po ukončení šetření dopravními policisty se druhá jednotka vrátila zpět na místo nehody a provedla závěrečný úklid vozovky. Střepy a úlomky z vozidel se nacházely na téměř stech metrech ve všech třech jízdních pruzích. Hasiči vozovku uklidili od částí havarovaných vozidel, zametli použitý sorbent a v devět hodin se vrátili zpět na svou stanici.  

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem