HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na Mladoboleslavsku se staly dvě vážné dopravní nehody

První nehoda byla na operační středisko středočeských hasičů ohlášena po desáté hodině, kdy podle oznamovatele mezi obcemi Michalovice a Bukovno narazilo osobního vozidlo do stromu. 

Dle místní znalosti jde o úsek silnice s častými nehodami s tragickými následky, což dokazují pomníčky okolo komunikace. K události byly vyslány jednotky profesionálních hasiči z Mladé Boleslavi a Bělé pod Bezdězem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k bočnímu nárazu do stromu u silnice, kdy automobil byl silně deformován. Řidič byl už mimo vozidlo v péči posádky zdravotnické záchranné služby. Podle lékařky šlo spíše o lehčí zranění horní končetiny.

Zasahující hasiči provedli na vozidle protipožární opatření a po dobu zásahu ve spolupráci s policisty uzavřeli silnici v obou směrech. Přivolaní dopravní policisté provedli u řidiče orientační dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem přes jedno promile. Řidič byl transportován pozemní cestou na úrazovou ambulanci a případ si přebrala Policie ČR.
 

Druhá nehoda se stala krátce po jedenácté hodině přímo v centru Mladé Boleslavi na třídě TGM, kde osobní auto srazilo chodce. V prvotním hlášení také byla informace, že sražená osoba je zaklíněna pod vozidlem.

K nehodě zamířila jednotka z Mladé Boleslavi, která se vracela od Bukovna. Na místo také vyjel vyprošťovací automobil. Dále byla k případu povolána jednotka podnikových hasičů ŠKODA AUTO spolu s dobrovolnými hasiči z Podlázek.

Při příjezdu první jednotky byla už osoba vytažena zpod vozidla a hasiči pomohli s jejím přemístěním do sanitního vozu. Jelikož osoba utrpěla těžké zranění, byl přivolán vrtulník LZS, který dosedl na heliport nedaleké nemocnice. Hasiči po zadokumentování místa Policií ČR opláchli vozovku od biologického materiálu a vrátili se na své základny.

por. Ing. Michal Macoun
vyšetřovatel požárů
ÚO Mladá Boleslav

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem