HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na Kolínsku zasahovali hasiči u požáru nákladní soupravy se slámou

V úterý 24. července necelou půlhodinu před polednem přijala tísňová linka středočeských hasičů informaci o požáru nákladní soupravy naložené velkými balíky lisované slámy na silnici č. 12 u Kamhajku v katastru obce Křečhoř na Kolínku. 

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události na kolínské silnici vyslalo profesionální hasiče ze stanice Kolín a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Plaňany a Nová Ves I., celkem se čtyřmi cisternovými automobilovými stříkačkami. Vzhledem k větší potřebě hasební vody byla v průběhu zásahu k požáru přivolána ještě jednotka podniku Lučební závody Draslovka Kolín s velkou cisternou.

V době příjezdu hasičů byl nákladní vůz s přepravovanou slámou požárem zcela zasažen a plameny se začaly rozšiřovat i na přilehlé strniště a neposekané pole. Hasičům v dýchací technice se podařilo požár pomocí dvou C proudů lokalizovat, a zabránili tak jeho rozšíření na pole.

K zajištění většího množství hasební vody bylo navíc u hydrantu v obci Křečhoř zřízeno čerpací stanoviště. Dále bylo zjištěno, že v prasklé nádrži tahače se nachází velké množství nafty, proto si velitel zásahu k místu zavolal z kolínské stanice také technický kontejner, s jehož pomocí byla nafta odčerpána do sudů. Dále byla využita věcná pomoc od majitele přilehlého pozemku, kdy byl na vyskladňování balíků využit teleskopický manipulátor, s jehož pomocí byla postupně hořící sláma vyskladňována a rozhrnována na volné prostranství, kde ji hasiči dohašovali. V 16 hodin ohlásil velitel zásahu operačnímu středisku likvidaci požáru.

Příčinou vzniku požáru byla technická závada na vozidle, které slámu přepravovalo. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 1,1 milionu korun. Celá událost se obešla bez zranění.

                    

Po celou dobu zásahu bylo nutné kolínskou silnici uzavřít, což značně komplikovalo provoz na této vytížené komunikaci. Odklon přes okolní vesnice řídila policie.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem