HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Milionové škody způsobil požár kravína v Šonově na Broumovsku

Milionové škody způsobil požár kravína v Šonově na Broumovsku. Část budov se hasičům podařilo uchránit, na místě spolupracovali s polskými kolegy.P Šonov (2).jpeg

Šonov – požár – 27. 9. 14:01

Ve středečních odpoledních hodinách byl vyhlášen poplach jednotkám z druhého stupně požárního poplachu, krajské operační a informační středisko HZS přijalo hlášení o požáru zemědělského objektu v Šonově na Broumovsku. Jednalo se o kravín s přilehlými budovami, objekt železobetonové konstrukce má rozměry 60x11 m.

Už při příjezdu prvních jednotek na místo události byla budova zasažena požárem v plném rozsahu a plameny prostupovaly střechou ven. Majitel stihl vyvést z kravína před příjezdem hasičů sedm kusů dobytka, k úhynu zvířat nedošlo.

Místo zásahu rozdělil velitel na dva úseky, kromě hasebních prací bylo úkolem pro hasiče zabránit šíření požáru do přilehlých objektů, což se nakonec podařilo. Lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu těsně po 16. hodině.

Intenzitu hoření v nejvíce zasažené části budovy podpořila v podkroví uskladněná sláma. Vzhledem ke značnému prohoření střešní konstrukce i uskladněnému množství materiálu bylo po dohodě s majitelem rozhodnuto o tom, že se vnitřek budovy kravína nechá kontrolovaně dohořet. Rozšíření požáru do okolí už nehrozí. Jednotky se budou střídat na místě zásahu na dohlídky, dohořívání odhadujeme na 2-3 dny. Aby měli hasiči na místě dostatek hasební vody, v Šonově bylo zřízeno čerpací stanoviště pro plnění cisteren.

Příčina požáru zatím nebyla stanovena, na jejím objasnění spolupracují vyšetřovatelé hasičského záchranného sboru a Policie ČR. Škoda byla stanovena odhadem na 20 milionů korun, uchráněné hodnoty představují asi 3 miliony korun.

Při události zasahovalo celkem osm jednotek požární ochrany, na místě spolupracovali čeští hasiči také s profesionální jednotkou hasičů z Polska. Při události nebyl nikdo zraněn.

Zasahovaly jednotky HZS Broumov, Velké Poříčí, Trutnov, JSDH Meziměstí, Police nad Metují, Broumov, Martínkovice a JRG Nowa Ruda. Družstvo z centrální královéhradecké stanice jelo na broumovskou stanici držet zálohu pro případ jiné mimořádné události.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS HKK, JSDH Police nad Metují

Odkazy do noveho okna

P Šonov (1)

P Šonov (1) 

Detailní náhled

P Šonov (1)

P Šonov (1) 

Detailní náhled

P Šonov (2)

P Šonov (2) 

Detailní náhled

P Šonov (2)

P Šonov (2) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem