HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Milionová škoda po požáru rodinného domu v Mnichovicích

Půlhodinu před půlnocí v noci na pondělí 20. června byl středočeským hasičům na tísňové lince oznámen požár rodinného domu v Mnichovicích v okrese Praha-východ. 

Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče z Říčan spolu s dobrovolnými hasiči obcí Mnichovice, Senohraby a Struhařov.

Velitel čety, který dojel k události s první jednotkou, upřesnil, že jdou plameny ze střechy rodinného domu o půdorysu 20x15 metrů a všechny osoby, které se v domě nacházely, jsou v bezpečí mimo objekt. Hasiči v dýchací technice k likvidaci ohně nasadili tři vodní proudy a provedeným průzkumem doplnili, že požárem je zasažena zhruba čtvrtina domu v horním patře. Velitel zásahu nechal zvýšit poplachový stupeň na druhý a k události povolal dobrovolné hasiče z Hrusic, Ondřejova, Tehova, Turkovic a Všestar a profesionální hasiče z Jílového.

Ve tři čtvrtě na jednu se podařilo dostat požár pod kontrolu a mohla být nahlášena jeho lokalizace. Požářiště bylo rozděleno na dva úseky, kde se hasiči zaměřili na vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek. Zároveň došlo k redukci zasahujících jednotek a snížení poplachového stupně na základní.

Pár minut po druhé hodině byl celý objekt znovu zkontrolován za pomoci termokamery a všechny jednotky, kromě místní dobrovolné, se vrátily na své základny. Jednotce SDH Mnichovice byla nařízena dohlídka nad požářištěm do pondělní čtvrté hodiny odpoledne.

Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun. Proč v domě začalo hořet, je předmětem dalšího vyšetřování.

K zachování akceschopnosti pro případ dalšího výjezdu byla říčanská stanice zálohována dobrovolnými jednotkami Říčany a Úvaly a jílovská stanice dobrovolnou jednotkou Dolní Jirčany. Všechny jednotky držely pohotovost na svých zbrojnicích.

por. Ing. Tereza Sýkora Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Odkazy do noveho okna

001 - požár rodinného domu v Mnichovicích

001 - požár rodinného domu v Mnichovicíc... 

Detailní náhled

002 - požár rodinného domu v Mnichovicích

002 - požár rodinného domu v Mnichovicíc... 

Detailní náhled

003 - požár rodinného domu v Mnichovicích

003 - požár rodinného domu v Mnichovicíc... 

Detailní náhled

004 - požár rodinného domu v Mnichovicích

004 - požár rodinného domu v Mnichovicíc... 

Detailní náhled

005 - požár rodinného domu v Mnichovicích

005 - požár rodinného domu v Mnichovicíc... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem