HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Likvidaci požáru v bytě v Hradci Králové komplikovalo množství nashromážděného odpadu

Hradec Králové – požár – 4. 2. 18:17

Čtyři jednotky hasičů byly zalarmovány v neděli v podvečer kvůli ohlášenému požáru v jedné z bytových jednotek v nejvyšším patře (8. NP) bytového domu v ulici Milady Horákové. Z bytu měl vycházet podle oznamovatelů kouř, ten se pak dostal i do společných prostor na chodbu domu. Majitel bytu se nejprve dostal ven, ale hasiči po cestě k zásahu dostali informaci, že se opět vrátil do bytu pro psa a už nevychází. Podruhé už tak osobu z požárem zasaženého bytu zachránila zasahující jednotka hasičů a předala ho do péče posádky ZZS. Majitelův pes byl nakonec v pořádku.

Mezitím další jednotky odvětrávaly prostory domu a evakuovaly osoby z okolních bytů. Celkem bylo evakuováno 10 osob, které se mohly po uhašení požáru vrátit zpět do svých domovů. Požár se mimo zasaženou bytovou jednotku nerozšířil. Práci hasičů při hledání ohniska a dohašování komplikovalo množství nashromážděného materiálu a odpadu, kterého byly v bytě plné místnosti i chodby.

Příčinou požáru bylo zřejmě nedbalostní jednání. Způsobená škoda byla odhadnuta na asi 10 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 3 miliony korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a ze stanice Hradec Králové – Pražská a jednotky sboru dobrovolných hasičů města Hradec Králové z Třebše a Malšovy Lhoty. Zálohy na svých zbrojnicích držely pro případ jiné mimořádné události JSDH Černilov a Hradec Králové – Plácky.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS HKK

Odkazy do noveho okna

P Hradec Králov (1)

P Hradec Králov (1) 

Detailní náhled

P Hradec Králov (2)

P Hradec Králov (2) 

Detailní náhled

P Hradec Králov (3)

P Hradec Králov (3) 

Detailní náhled

P Hradec Králov (4)

P Hradec Králov (4) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem