HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Letečtí záchranáři cvičili na jezu ve Zvíkovci

Ke konci června se skupina leteckých záchranářů z územního odboru Kladno HZS Středočeského kraje zúčastnila pravidelného výcviku, který byl tentokrát situován do prostoru jezu na řece Berounce u obce Zvíkovec na Rokycansku. 

Do malebné krajiny na pomezí Středočeského a Plzeňského kraje vyrazilo dvanáct příslušníků ze stanic HZS Kladno a HZS Rakovník. K výcviku byl využit vrtulník Bell 412 Letecké služby policie ČR. Letečtí záchranáři si vyzkoušeli záchranu z tekoucí vodní hladiny za pomocí záchranné smyčky a následně provedli i záchranu z jezu. Tímto náročným výcvikem si procvičili záchranu osob, které by mohly zůstat ve vodním válci.

Dalším námětem výcviku byla záchrana za využití evakuačního koše, který v podvěsu vrtulníku obsluhuje jeden záchranář. Pomocí koše lze najednou evakuovat až tři osoby, kterým hrozí nebezpečí utonutí. Závěsný koš jako záchranný prostředek se dá také použít například při evakuaci osob z hořící budovy – zvláště v případech, kdy není možné ustavit k objektu výškovou techniku nebo její délka není dostačující.

pprap. Martin Parma
hlavní instruktor kraje
ÚO Kladno

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem