HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Krajskou soutěž v TFA na Bohdance opět vyhrál Radek Kladiva

U malebné rozhledny Bohdanka, která je od roku 2011 dominantou nad obcí Bohdaneč na Kutnohorsku, se ve čtvrtek 24. května 2018 uskutečnil v pořadí už sedmý ročník krajské soutěže v disciplínách TFA „O pohár ředitele HZS Středočeského kraje“. 

Slavnostního nástupu závodníků, rozhodčích i organizátorů se za vedení HZS Středočeského kraje zúčastnil náměstek ředitele pro integrovaný záchranný systém a operační řízení plk. Ing. Miloš Hladík, který všechny přítomné pozdravil spolu se starostou obce Bohdaneč Milanem Dlouhým.

Letošní soutěž přilákala rekordní počet závodníků. Do areálu rozhledny přijelo poměřit síly a vytrvalost 77 borců, mezi kterými ani tentokrát nechyběli zástupci profesionálních sborů z dalších sedmi krajů. Podle pravidel soutěže bylo stejně jako v minulých letech startovní pole rozděleno do kategorií A (do 40 let) a B (nad 40 let). V boji o putovní pohár družstev se každému středočeskému územnímu odboru sčítaly časy tří nejlepších závodníků.

Všichni účastníci museli nejdříve zvládnout sedm vyčerpávajících disciplín – roztažení a balení hadic, překonání dvoumetrové bariéry, šedesát střídavých úderů palicí do hammer boxu, transport figuríny vážící 80 kilogramů, přenesení dvou kanystrů naplněných vodou a vytažení břemene lanem do prvního patra rozhledny. Pak je ovšem čekal úkol nejtěžší, a to výstup po celkově 216 schodech do nejvyššího patra na vyhlídkový ochoz rozhledny Bohdanka. To vše v zásahovém obleku s helmou a s dýchacím přístrojem na zádech jako zátěží. O fyzické náročnosti soutěže svědčí fakt, že na vrcholu byla tradičně připravena posádka středočeské záchranky s kyslíkem a defibrilátorem.

Roli favorita potvrdil několikanásobný vítěz soutěže Radek Kladiva z územního odboru Benešov, který vše zvládl za 4:17,11 minuty. Sekundovat mu stačil i loni druhý Dušan Plodr z Berouna, odstupy na dalších místech už byly podstatně větší.

Také v kategorii B se z vítězství radoval obhájce loňského prvenství Kamil Němec z územního odboru Benešov (4:30,53). Absolutním vítězem se stal Pavel Kouřík z HZS Plzeňského kraje, který dosáhl času 4:01,67. Právem si tak z Bohdanče odvezl hlavní cenu, kterou pro tento ročník byla lehká zásahová přilba Dräger HPS 3000. Velký putovní pohár pro nejúspěšnější tým HZS Středočeského kraje zůstal v rukou borců z územního odboru Benešov.

Náměstek ředitele pro integrovaný záchranný systém a operační řízení plk. Ing. Miloš Hladík na závěrečném ceremoniálu, při kterém byly rozdány zasloužené ceny, ocenil vysokou úroveň závodu a poděkovali všem účastníkům za skvělé výkony. Poděkování za přípravu i průběh soutěže, které i letos přálo počasí, patří také organizátorům z benešovského územního odboru, Sportovnímu klubu HZS Středočeského kraje i obci Bohdaneč.

Kompletní výsledky v příloze!

mjr. Ing. Lukáš Fousek
velitel soutěže
ÚO Benešov

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem