HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

K vážné nehodě nedaleko Sedlčan letěl vrtulník

Informaci o dopravní nehodě dvou osobních vozidel na silnici číslo 105 asi kilometr od Sedlčan ve směru k obci Osečany na Příbramsku přijala tísňová linka středočeských hasičů v sobotu čtyři minuty před jedenáctou hodinou. 

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Sedlčany s prvovýjezdovou cisternovou automobilovou stříkačkou. Hasiči byli na místě už za tři a půl minuty od oznámení nehody a při průzkumu zjistili, že při střetu dvou osobních vozidel, z nichž jedno skončilo zcela mimo vozovku a druhé částečně zasahovalo do silnice, se zranily čtyři osoby.

Jednotka zachytila unikající pohonné hmoty, zajistila vozidlo nakloněné v příkopu proti dalšímu pohybu a na obou autech udělala protipožární opatření. Pak hasiči spolupracovali s posádkami zdravotnické záchranné služby ze Sedlčan a Votic při ošetřování zraněných. Dva muži byli odvezeni sanitními vozy do nemocnice, jeden zůstal po ošetření na místě. Pro středně zraněnou ženu nechal lékař přivolat vrtulník, který pacientku přepravil do motolské nemocnice v Praze.

Po dobu zásahu byla silnice průjezdná kyvadlově jedním pruhem, úplně zastaven provoz byl jen krátce po dobu vyprošťování obou vozidel a nakládání na odtahovou službu. Nehodu vyšetřuje příbramská dopravní policie.

por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem