HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

K vážné havárii na staré hradecké silnici u Sadské letěl vrtulník

V pondělí 24. června pár minut po osmnácté hodině přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje informaci o dopravní nehodě osobního automobilu na silnici č. 611 mezi obcemi Velenka a Sadská. 

Operační důstojník k události vyslal prvovýjezdové cisterny ze stanic Nymburk a Český Brod a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Pečky, která také vyjela s cisternovou automobilovou stříkačkou.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že řidič osobního vozidla směřoval od Velenky k Sadské a na konci dlouhé rovinky vjel patrně ve vyšší rychlosti do lesa, kde zlikvidoval kamennou sochu Panny Marie. Po několika kotrmelcích pak auto zůstalo zaklíněné mezi stromy. Muže uvězněného uvnitř zdemolované kabiny museli hasiči zachránit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.

Řidiče se podařilo vyprostit po dvaceti minutách za použití dvou sad hydraulického nářadí. Následně byl předán do péče zdravotnické záchranné služby. Jakmile byl jeho zdravotní stav stabilizován, byl převezen sanitním vozem k přivolanému vrtulníku letecké záchranné služby, který jej transportoval do jedné z pražských nemocnic.

Kvůli přistání vrtulníku u nedaleké křižovatky byla stará hradecká silnice částečně uzavřena. Okolnostmi nehody se zabývá Policie ČR.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem