HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jednotky z Královéhradeckého kraje pomáhaly při záchraně osob v Polsku

Zásah probíhal v obci Lewin Klodzki, kde spadly dvě osoby do vodního toku. 

Lewin Klodzki (Polsko) – záchrana osob – 4. 1. 19:46

Krajské operační a informační středisko obdrželo v pátek večer žádost o pomoc od polských kolegů. Mělo se jednat o záchranu dvou tonoucích osob v polské obci Lewin Klodzki. Na místo byla vyslána profesionální jednotka ze stanice Náchod a dále dobrovolní hasiči z Olešnice v Orlických horách. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že pravděpodobně došlo k pádu jedné osoby z mostku bez zábradlí z výšky asi tří metrů do vodního toku a druhá osoba se jí pravděpodobně snažila pomoci a skočila pro ni do vody. V době příjezdu hasičů z Olešnice měli polští kolegové z dobrovolné jednotky Lewin Klodzki jednu osobu zachráněnou a odnesenou do verandy přilehlého domu. Druhá osoba byla u břehu vodního toku a kvůli ztuhlosti a podchlazení se již nemohla vůbec hýbat. Tato osoba byla také transportována do domu, kde se jednotky dostaly pouze do studené verandy. Tím však celá záchrana nekončila.

Následně se za přítomnosti polské policie podařilo zajistit vstup do vyhřátých prostor domu. Obě zachráněné osoby byly ve značném stádiu podchlazení. Zasahující je vysvlékli, uložili do suchých přikrývek a byly jim přikládány teplé obklady. Dále byly monitorovány základní životní funkce, které se velice rychle měnily a obě osoby posupně upadaly do hlubokého šoku. Vzhledem ke zhoršujícímu se stavu aplikovali hasiči kyslíkovou terapii. Následně se na místo události dostavili polští zdravotníci, kteří pokračovali s jednotkami požární ochrany v ošetření osob. Ty byly následně transportovány do sanitních vozů a odvezeny do nemocnice. Na místo zásahu se dále dostavili také profesionální hasiči z Klodzka.

V letošním roce se jednalo o první zásah jednotek požární ochrany z Královéhradeckého kraje na území Polska. Za loňský rok vypomáhaly jednotky požární ochrany z Královéhradeckého kraje při řešení pěti mimořádných událostí v Polsku.

Vít Klouček, DiS., Martina Götzová

Záchrana Polsko - mapa.png

Odkazy do noveho okna

Záchrana osob Polsko (1)

Záchrana osob Polsko (1) 

Detailní náhled

Záchrana osob Polsko (2)

Záchrana osob Polsko (2) 

Detailní náhled

Záchrana osob Polsko (3)

Záchrana osob Polsko (3) 

Detailní náhled

Záchrana Polsko - mapa

Záchrana Polsko - mapa 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem