HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jednotky likvidovaly požár sušárny na zvířecí granule

Požár způsobil škodu asi jeden milion korun. Nikdo nebyl zraněn. 

K požáru sušárny na granule pro domácí zvířat vyjeli do Běluně, části Heřmanic 11. 1. profesionální a dobrovolní hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Heřmanic nad Labem. Událost byla oznámena na krajské operační a informační středisko půl hodiny po půlnoci.

Požár vznikl uvnitř dosoušecí pece za provozu. Dle sdělení obsluhy praskl řemen pohonu, který posouvá rošty s granulemi uvnitř pece. Došlo k přehřátí zde dosoušených granulí a k jejich vznícení. Hodnota pece je 10 milionů korun. Tuto hodnotu se podařilo díky zásahu jednotek uchránit. Místo události bylo v průběhu dnešního dne ohledáno za přítomnosti vyšetřovatele příčin požárů, vedení společnosti i technika na opravu pece. Škoda, kterou požár způsobil, se pohybuje kolem jednoho milionu korun. Příčinou požáru byla s největší pravděpodobností technická závada.

V první fázi hasili požár pracovníci společnosti pomocí vnitřního nástěnného hydrantu. Jednotky po svém příjezdu prováděly dohašování a odstraňovaly granule ze sušárny.  Dále dohašovaly potrubní vedení. Požár byl zlikvidován po dvou hodinovém zásahu.

Martina Götzová, tisková mluvčí

FOTO: HZS KHK

Odkazy do noveho okna

P Heřmanice 1

P Heřmanice 1 

Detailní náhled

P Heřmanice 2

P Heřmanice 2 

Detailní náhled

P Heřmanice 3

P Heřmanice 3 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem