HZS hlavního města Prahy  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

JAK JSEM POTKAL /A HASIČE

13. července 2015 (Ivana Svitáková) : Hasiči se dlouhodobě těší velkému zájmu veřejnosti, o čem svědčí tisíce návštěvníků na akcích pořádaných hasiči. Ať se jedná o ukázky techniky, prohlídky stanic nebo nejrůznější přednášky ve školkách, školách i domech seniorů. Nejenže „potkáváme“ hasiče na akcích, ale také se můžeme stát svědky jejich zásahů, ať už při likvidaci požáru, dopravní nehodě nebo při povodních. Ale hasiči se starají o vaši bezpečnost také tím, že kontrolují divadla, stadiony nebo obchodní domy, zda je z hlediska požární ochrany vše jak má být.  

Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy - odbor požární prevence -  vyhlašuje letní fotosoutěž pro fotografy všech věkových kategorií ! 
 
 
 
Záštitu nad soutěží převzal plk. Ing. Jiří Hošek, náměstek pro prevenci a civilní nouzovou připravenost HZS hl. m. Prahy.
 
Požární hydrant v LucemburkuPožární hydrant v Lucemburku
„ Hasiči jsou nepostradatelnou součástí běžného života. Nejen, že ročně zasahují na území hlavního města Prahy u více jak 9 tisíc událostí, ale také provádějí preventivně výchovnou činnost pro nejrůznější cílové skupiny, které se například vloni zúčastnilo více jak 11 tisíc posluchačů. A v neposlední řadě pražskými stanicemi „prošlo“ v roce 2014 více jak 8 tisíc návštěvníků, kteří si prohlédli hasičskou techniku a zahrnuli hasiče nejrůznějšími dotazy. Mnohokrát nám fandové hasičského řemesla zaslali velmi zajímavé fotografie s hasiči, požární technikou a dalšími zajímavostmi týkající se i prevence požárů a to ze všech koutů světa a tak jsme se rozhodli uspořádat fotosoutěž a autory těch nejzajímavějších fotografií ocenit,“
dodal plk. Hošek.
 
Potkali jste hasiče? U nás doma nebo v zahraničí?
 
Máte fotografii hydrantu, požárního automobilu nebo jakékoliv zajímavosti z rodné země nebo fotografii pořízenou při vašich cestách? Zúčastnili jste se akce pořádanou hasiči nebo se na ni teprve chystáte?
 
Pořiďte fotografii a pošlete ji do právě vyhlášené fotosoutěže! Fotografie dle daných instrukcí můžete zasílat až do 30. září 2015!
Zajímavé ceny jsou pro vás již připraveny!
 
 
A jaké ceny můžete získat, o jaké ceny soutěžíte?   Tak např.:
 
 • zapůjčení vozu FIAT 500X na víkend od Autocentra Dojáček -      autorizovaného dealera vozů FIAT, JEEP, CITROEN, DACIA, (od pátku do pondělí),
 
 • nebo víkendový pobyt pro dva s polopenzí v malebném Českém Krumlově a to v unikátním čtyřhvězdičkovém hotelu Old Inn od hotelového řetězce JAN HOTELS,
 
 • hotelový řetězec JAN HOTELS dále věnuje poukaz na večeři pro dvě osoby, nebo poukaz na bowling v pražském hotelu Duo,
 
 • oceněný výherce se může těšit na víkendový pobyt na Orlíku pro čtyřčlennou rodinu se snídaní v hotelu Kostínek. Hotel Kostínek se nachází 200 metrů od Orlické přehrady, a nabízí à la carte restauraci a bezplatné zapůjčení jízdních kol. K dispozici je bezplatné Wi-Fi připojení.
 
 • a spoustu dalších cen.

 

Jak se přihlásit do soutěže?
 
 • Pořiďte fotografie hasičů, hasičské techniky, hydrantu…atd.
 • Vyplňte přihlášku do fotosoutěže.
 • Fotografie (max. 5 kusů) o velikosti 2 MB (jedna fotografie) a přihlášku pošlete na emailovou adresu ivana.svitakova@hzspraha.cz, (do předmětu uveďte Fotosoutěž 2015), každou fotografii pojmenujte příjmením autora (v případě zaslání více fotografií za příjmení připojte pořadové číslo, např. Dvořák 1, Dvořák 2 atd….
 • Termín ukončení přijetí soutěžních fotografií je 30. září 2015.
 • Autoři vítězných fotografií budou informováni emailem.
 • Slavnostní vyhlášení proběhne na pražské hasičské stanici v říjnu 2015.
 
Podmínkou účasti v soutěži je řádně vyplněná přihláška zaslaná společně s fotografiemi!
 
Případné dotazy zašlete na email: ivana.svitakova@hzspraha.cz
Přihláška ke stažení na konci článku.
 
 
 
kpt. Ing. Ivana Svitáková
odbor požární prevence ODP4
HZS hl. m. Prahy

 

 

Partnerem letní fotosoutěže je AUTOCENTRUM DOJÁČEK

Partener hasičské fotosoutěže 2015                          
a hotelový řetězec JAN HOTELS.
 
Partner hasičské fotosoutěže 2015
 
 
 
 
 

 

vytisknout  e-mailem