HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Intenzivní dešťové srážky zasáhly také část Středočeského kraje

Hasiči ve Středočeském kraji ve čtvrtek 29. srpna vyjížděli po 15. hodině k mírně zvýšenému počtu událostí spojených s krátkodobým intenzivním deštěm. 

Radarový snímek v 18 hodin

Do 21. hodiny zaznamenalo operační středisko v této souvislosti v celém kraji 47 událostí, z toho nejvíce (17) v okrese Benešov. Následují okresy Mladá Boleslav a Kladno se šesti mimořádnými událostmi.

V jedenácti případech jednotky požární ochrany čerpaly vodu z objektů a komunikací, osmkrát vyjížděly k odklizení spadlých stromů a v sedmi dalších případech odstraňovaly nebezpečné stavy, například bahno z vozovky u Ješína a Hobšovic na Slánsku. V Palackého ulici v Mladé Boleslavi zajišťovala lezecká skupina padající stavební materiál ze střechy bytového domu, který je v současné době v rekonstrukci. Všechny tyto zásahy se obešly bez zranění.

Mezi obcemi Nečín a Hřiměždice na Příbramsku zasáhl padající strom projíždějící osobní auto, ve kterém cestovala žena a dítětem. I tato událost se obešla bez újmy na zdraví. Profesionální hasiči ze stanice Dobříš a dobrovolní hasiči z obce Nečín následně v uvedeném úseku odstranili ještě asi deset popadaných stromů a vozovku zprůjezdnili.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje

vytisknout  e-mailem