HZS hlavního města Prahy  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Informační balíček pražských hasičů zaujal

8. 10. 2018 - (Ivana Svitáková) - Dne 27. září 2018 se zástupci pražských hasičů zúčastnili  akce pod názvem „Safety day“, kterou pořádala společnost Huhtamaki Flexible Packaging Czech a. s. v Praze při příležitosti dosažení 1000 dnů bez nehod. 

Téma improvizované ochrany člověka, co je Kemlerův kód, jak se zachovat u dopravní nehody cisterny s nebezpečnou látkou, jaký rozdíl je mezi tóny sirén, které můžeme v České republice slyšet a co dělat, zazní -li „Všeobecná výstraha“, to vše a mnoho dalších zajímavostí se účastníci přednášky dozvěděli z programu pražských hasičů. 

„Obsahem prezentace jsou kromě základních informací z oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva také novinky jako např. projekt eCall nebo změna pravidel pro řazení vozidel při vytváření „záchranářské uličky“, řekla koordinátorka preventivně výchovné činnosti HZS hl. m. Prahy kpt. PaedDr. Luďka Palzerová.  „Účastníci programu si mohli také vyzkoušet pod dozorem hasičů z jednotky požární ochrany ze stanice v pražských Modřanech hašení cvičného požáru přenosným hasicím přístrojem práškovým“, dodala kpt. PaedDr. Palzerová.

„Jsme rádi, že se pražští hasiči účastnili našeho programu, obohatili tím naše vědomosti o mnoho nových poznatků a umožnili nám též vyzkoušet si aktivní práci s hasicím přístrojem. Ráda bych poděkovala za profesionální a interaktivní přístup, jak během přednášky, tak v průběhu vlastní práce s hasicími přístroji“, řekla Ing. Veronika Nedvěd, Project Coordinator.
 Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy realizuje preventivně výchovnou činnost pro různé cílové skupiny. Jedním z programů pro dospělé je program „Ochrana člověka za mimořádných událostí“. 

„Každoročně se našich programů účastní tisíce dětí a dospělých a počty zájemců se stále navyšují“, vyčíslila zájem o problematiku kpt. PaedDr. Palzerová


Preventivně výchovná činnost HZS hl. m. Prahy.

text a foto kpt. Ing. Ivana Svitáková, 
odbor prevence HZS hl. m. Prahy 

kontakt: tiskový mluvčí HZS hl. m. Prahy mjr. Bc. Martin Kavka, tel. : 778 547 808

vytisknout  e-mailem