HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vážná nehoda u obce Ústí na Vsetínsku

(16.01.2023) Na místo letěl i vrtulník. 

V pondělí krátce před osmou hodinou ranní došlo u obce Ústí na Vsetínsku k vážné dopravní nehodě osobního auta s kamionem. Na místo ihned byli vysláni profesionální hasiči ze Vsetína a Valašského Meziříčí. V době jejich příjezdu byl v osobním autě zaklíněný řidič, který cestoval sám. Aby se hasiči k muži dostali a mohli jej bezpečně vytáhnout z deformovaného vozu, museli odstranit celý levý bok vozidla s využitím hydraulického vyprošťovacího zařízení. Poté za použití rozpěrných válců uvolnili prostor uvnitř kabiny, kde ležel zaklíněný zraněný muž. Tomu se po celou dobu vyprošťovaní věnoval profesionální hasič - zdravotník, který si za ním sedl do auta. S pomocí páteřové desky vytáhli hasiči muže ven z vraku a položili jej do vakuové matrace. Následně muže přenesli do přivolaného vrtulníku, který přistál nedaleko místa nehody. Zraněný řidič byl vrtulníkem transportován do krajské nemocnice ve Zlíně.

Řidič kamionu při střetu taktéž utrpěl zranění a skončil v péči zdravotnické záchranné služby, která jej převezla do nemocnice ve Vsetíně.

Po střetu vozidel došlo u osobního auta k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem. Taktéž u obou automobilů provedli protipožární opatření. Jakmile to situace dovolila, uklidili hasiči komunikaci od střepů a úlomků.

V době zásahu složek IZS byl v místě nehody omezen provoz.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

2.jpg

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem