HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hejtman ocenil hasiče při příležitosti svátku svatého Floriána

(6.5.2019) Práci dobrovolných i profesionálních hasičů ocenil ve středu v sídle Zlínského kraje hejtman Jiří Čunek. Celkem 36 hasičům předal pamětní medaile a 6 hasičům záslužná vyznamenání II. stupně. Na slavnostním aktu, který se uskutečnil při příležitosti svátku sv. Floriána, patrona hasičů, byli přítomni také ředitel Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje plk. Ing. Vít Rušar, starosta Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Ing. Josef Bernátík a další významní hosté. 

Zlínský kraj hasiče každoročně oceňuje již od roku 2006. Za tu dobu (včetně letoška) ocenil více než 600 dobrovolných a profesionálních hasičů. Věk oceněných se pohybuje již od 12 let, kdy se jedná především o úspěchy dosažené v požárním sportu mládeže. Členové sborů dobrovolných hasičů (SDH) bývají oceňováni za dlouholetou aktivní činnost ve sboru, výkon funkce starosty či velitele zásahové jednotky, za výchovu mladých hasičů atd.

Ve Zlínském kraji v současnosti působí 468 profesionálních hasičů a dále je zde celkem 22 484 dobrovolných hasičů registrovaných v 383 sborech (včetně hasičského dorostu). Oceněné si nominují jednotlivé okresy. Udělení záslužného vyznamenání II. stupně navrhuje u dobrovolných hasičů Krajský výkonný výbor Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a u profesionálních hasičů je navrhují zástupci Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Seznam oceněných hasičů

Pamětní medaile – dobrovolní

OSH Kroměříž

Jiří Hešlar – SDH Rajnochovice

Jitka Hlavíková – SDH Bezměrov

Lubomír Chupík – SDH Osíčko

Petr Jaroš – SDH Pornice

Jiří Kosina – SDH Bezměrov

Milan Krejčiřík – SDH Střílky

Zdeněk Procházka – SDH Morkovice

Jiří Skopal – SDH Míškovice

Klára Vdolečková – SDH Pačlavice

OSH Uherské Hradiště

Lubomír Bajko – SDH Nivnice

Ing. Petr Brauner – SDH Uherský Brod

Karel Čevela – SDH Traplice

Pavel Jurčeka – SDH Uherský Ostroh

Miroslava Jurčíková – SDH Staré Město

Josef Králík – SDH Tupesy

Josef Sýkora – SDH Tučapy

Alois Tvrdoň – SDH Míkovice

Kamil Valášek – SDH Rudice

OSH Vsetín

Milan Gerla – SDH Police

Bc. Markéta Hašlová – SDH Oznice

Radomír Hrňa – SDH Semetín

Ing. Jana Kašpárková – SDH Liptál

Tomáš Lichovník – SDH Jarcová

Lucie Malá – SDH Rokytnice

Jan Matoušek – SDH Jablůnka

Josef Pavlín – SDH Choryně

Ing. Evžen Táborský – SDH Hovězí

OSH Zlín

Vlastimil Boďa – SDH Velký Ořechov

Jiří Geržičák – SDH Ublo

Jaroslav Goňa – SDH Rokytnice

Jaroslav Juřík – SDH Veselá

Miroslav Rafaja – SDH Zlín – Klečůvka

Ing. Michal Staněk – SDH Racková

František Šimonů – SDH Vrbětice

Miloš Vaculčík – SDH Mirošov

Vladimír Vavruša – SDH Zlín - Salaš

Záslužná vyznamenání II. stupně – dobrovolní

Josef Bělík – SDH Vítonice

Rostislav Dyčka – SDH Kunovice

Přemysl Sousedík – SDH Oznice

Jan Štalmach – SDH Vizovice

Záslužná vyznamenání II. stupně – profesionální

mjr. Bc. Jan Václav Kučera – velitel stanice Uherské Hradiště, územní odbor Uherské Hradiště. V roce 1999 jako hasič nastoupil k okresnímu Hasičskému záchrannému sboru v Kolíně. K 1. 1. 2001 byl přeřazen na místo technika chemické a technické služby. V říjnu téhož roku přešel k HZS Zlínského kraje na územní odbor Uherské Hradiště. V prosinci roku 2012 byl jmenován na funkci velitele stanice Uherské Hradiště. Velmi aktivně se podílí na stavebních úpravách a rekonstrukcích budovy i areálu požární stanice v Uherském Hradišti. Za dobu své působnosti u HZS se podílel na zdolávání mnoha mimořádných událostí většího rozsahu.

nprap. Miroslav Pernický – velitel družstva stanice Valašské Meziříčí, územní odbor Vsetín. U Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje vykonává službu od roku 1994. Na základě svých znalostí, schopností a zodpovědného přístupu k výkonu služby byl již v roce 1999 ustanoven do funkce velitele družstva. V této funkci dosahuje velmi dobrých výsledků. Postupně se aktivně zapojil do odborné přípravy v oblasti vyprošťování osob z havarovaných vozidel a velel soutěžním družstvům ve vyprošťování osob z havarovaných aut na mnoha soutěžích územní, krajské i republikové úrovně. Za dobu své působnosti se podílel na zdolávání následků mnoha mimořádných událostí velkého rozsahu jako například povodní či požárů.

Dále předal hejtman Jiří Čunek Zlatý pohár hejtmana Zlínského kraje, a to zástupcům sportovního družstva mužů SDH Zahnašovice a mužstvu z Pravčic.

Foto a podklady k textu: Krajský úřad Zlínského kraje

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem