HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zlínský hasič Jan Haderka zazářil svým výkonem na hrách ve Španělsku

(28.9.2018) Neuvěřitelný výkon předvedl profesionální hasič Zlínského kraje, který jako jediný Čech závodil poslední týden v září na Evropských policejních a hasičských hrách ve španělském Algecíras a v okolí Gibraltaru. 

Evropské policejní a hasičské hry se pořádají každé dva roky. Jejich tradice sahá do roku 2006. V roce 2016 se her zúčastnilo téměř pět tisíc hasičů a policistů z celé Evropy. V letošním roce pořadatelé připravili celkem šedesát možných sportovních disciplín a přihlásilo se více než tři tisíce závodníků z řad hasičů a policistů z celkem dvaceti sedmi zemí.

Jan Haderka si vybral dvě soutěžní disciplíny, a to výběh do schodů a Ultimate Firefighter. Jako první absolvoval 23. září 2018 závod ve výběhu do schodů. Závod se běžel ve dvaceti patrové budově, která je postavena jako dvě vedle sebe stojící výškové budovy, propojené v každém patře spojovací chodbou. Závodníci měli při závodu na sobě kompletní hasičskou zásahovou výstroj s dýchacím přístrojem jako zátěž. Aby byla trať delší a zajímavější, v každém pátém patře závodníci proběhli spojovací chodbou do vedlejší budovy na druhé schodiště. Soutěž byla rozdělena do věkových kategorií.  Jan Haderka v kategorii do třiceti let s neuvěřitelným časem 3:14 získal zlatou medaili a v absolutním pořadí všech věkových kategorií s rozdílem dvou sekund skončil na nádherné druhé příčce.

Po nabrání dalších sil dnes náš profesionální hasič opět ukázal svou vytrvalost a pevnou vůli v nejtěžší soutěžní disciplíně, kterou je bezesporu Ultimate Firefighter. Soutěž probíhala netradičně na hasičské stanici a oproti originálním pravidlům se na jednotlivých úsecích neběhalo do třetího patra cvičné věže, ale až do posledního šestého podlaží. Mezi obrovskou konkurencí náš jediný Čech v závodě absolutně všem vytřel zrak a ve své věkové kategorii do třiceti let získal další zlatou medaili. Jeho neskutečný časový výkon nepředčil ani nikdo z dalších soutěžících v ostatních věkových kategoriích. Jan Haderka se tak postavil i podruhé na zlatý stupínek jako absolutní vítěz s nejlepším výkonem této soutěžní disciplíny.

Gratulujeme a do dalších závodů přejeme mnoho úspěchů a získání dalších medailí.

Mnoho dalších informací naleznete na stránkách her: https://policeandfire.games  ^

Ultimate Firefighter je modifikace TFA, která má svá přesná pravidla. Soutěží se v této disciplíně na Světových a Evropských policejních a hasičských hrách již více než třicet let. Soutěží se na čtyřech úsecích, které jsou kombinací TFA a FCC (Firefighter Combat Challenge). Úseky jsou kratší a dynamičtější než v TFA, ale doplněné o technické prvky typu zaseknutí sekery, šroubování hasičské armatury či vytažení vytahovacího žebříku o daný počet příček.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Odkazy do noveho okna

1výběh do schodů

1výběh do schodů 

Detailní náhled

2výběh do schodů

2výběh do schodů 

Detailní náhled

3výběh do schodů

3výběh do schodů 

Detailní náhled

4Ultimate Firefighter

4Ultimate Firefighter 

Detailní náhled

5Ultimate Firefighter

5Ultimate Firefighter 

Detailní náhled

6Ultimate Firefighter

6Ultimate Firefighter 

Detailní náhled

7Ultimate Firefighter

7Ultimate Firefighter 

Detailní náhled

8Ultimate Firefighter

8Ultimate Firefighter 

Detailní náhled

9Ultimate Firefighter

9Ultimate Firefighter 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem