HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mistrovství republiky v požárním sportu zná již vítěze

(22.8. 2018) Letošní závod se uskutečnil ve dnech 24. až 26. srpna 2018 v Liberci. Jednalo se tak již o 47. ročník mistrovství České republiky v požárním sportu družstev Hasičského záchranného sboru ČR a 65. ročník mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. 

Nejlepší sportovci profesionálních a dobrovolných hasičů změřili své síly v disciplínách výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže, běhu na 100 metrů s překážkami, štafetě 4 x 100 metrů s překážkami a královské disciplíně požárního sportu požárním útoku.

Mistrovství republiky v požárním sportu si nenechali ujít ani profesionální hasiči krajské reprezentace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a bojovali opět o medaile, neboť reprezentace Zlínského kraje dlouhodobě má vynikající výsledky a sbírá jednu medaili za druhou. V loňském roce se v celkovém pořadí družstev profesionálních hasičů umístila na třetím místě.

Ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže se krajské družstvo umístilo na sedmém místě stejně jako v loňském roce. V dalších dvou disciplínách,a to běhu na 100 metrů s překážkami a štafetě 4 x 100 metrů s překážkami, skončili na čtvrtém místě. S napětím se očekával výsledek v poslední disciplíně, kterou byl požární útok. Zlínští závodníci ve své oblíbené disciplíně nakonec se třemi body získali bronzovou medaili. Ze všech závodních disciplín získali 18 bodů a v celkovém pořadí se umístili na čtvrtém místě.

1. místo HZS Plzeňského kraje

2. místo HZS Moravskoslezského kraje 

3. místo HZS Královéhradeckého kraje

4. místo HZS Zlínského kraje

Podrobnější informace naleznete na http://www.mrps2018.cz

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem