HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

HZS Libereckého kraje se po dlouholeté službě loučí s plk. Ing. Martinem Rosinou

Na konci dubna odchází, po 34 letech služby, od HZS Libereckého kraje plk. Ing. Martin Rosina. Svoji profesní kariéru v oblasti prevence a posuzování staveb začal v prosinci roku 1986 jako odborný referent tehdejší „Okresní správy Sboru požární ochrany Liberec“. V roce 2001 byl ustanoven do funkce ředitele odboru prevence na Krajském ředitelství HZS Libereckého kraje. S ohledem na změny organizační struktury v roce 2012, zastával dále pozici vedoucího oddělení stavební prevence, kontrolní činnosti a zjišťování příčin požárů, a to až do svého odchodu 30. dubna 2021. 

Martin Rosina byl podle svých kolegů vnímavý vůči lidem, s nimiž spolupracoval. Pro své podřízené byl vedoucím s přirozenou autoritou, nadhledem a konstruktivním přístupem. Pro sbor představoval přínos z hlediska své odbornosti a nabytých zkušeností v oblasti prevence. Ty uplatňoval například jako člen Bezpečnostní rady ORP Liberec nebo v Okresní odborné radě prevence při OSH Liberec (Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska).

Na základě velmi dobrých pracovních výsledků byl v roce 2017 oceněn generálním ředitelem HZS ČR služební medailí HZS ČR “Za věrnost I. stupně”.

Za zmínku jistě stojí i skutečnost, že se Martin Rosina osobně podílel na rekonstrukci budovy Krajského ředitelství HZS Libereckého kraje v Barvířské ulici na přelomu 80. a 90. let 20. století.

Přestavba budovy Krajského ředitelství (plk. Ing. Martin Rosina na fotografii druhý z leva)plk. Ing. Martin Rosina na fotografii druhý z leva

Po ukončení profesní kariéry nyní bude mít dostatek času na své oblíbené sporty, cyklistiku a sjezdové lyžování, ale i na cestování a četbu literatury faktu. Zároveň se těší, že své životní zkušenosti bude jako pětinásobný prarodič předávat svým vnoučatům.

Během posledního dne služby se s Martinem Rosinou přišlo rozloučit a popřát mu mnoho dalších úspěchů vedení HZS Libereckého kraje v čele s ředitelem plk. Ing. Janem Hadrbolcem, který mu poděkoval za dlouholetou službu a zároveň mu udělil medaili HZS Libereckého kraje.

Autor: por. Bc Jakub Sucharda

Foto: HZS LK

plk. Ing. Martin Rosinaplk. Ing. Martin Rosina

plk. Ing. Martin Rosinaplk. Ing. Martin Rosina

plk. Ing. Martin Rosinaplk. Ing. Martin Rosina

vytisknout  e-mailem