HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hromadná dopravní nehoda prověřila základní složky IZS

V úterý 29. května v dopoledních hodinách se na Mladoboleslavsku uskutečnilo taktické cvičení zaměřené na hromadnou dopravní nehodu několika osobních vozidel s velkým počtem zraněných osob. 

Místo cvičení bylo vybráno na silnici II. třídy číslo 610 v katastrálním území obce Veselá nedaleko Mnichova Hradiště. Lokalita je kousek od dálnice D10 a zvolená komunikace ji pro účely cvičení plně nahradila.

Krátce po jedenácté hodině byla událost ohlášena na tísňovou linku 112 s tím, že na místě je mnoho zraněných osob, některé jsou zaklíněné a je nutné je vyprostit. K události zamířily jednotky profesionálních hasičů ze stanic Mladá Boleslav a Mnichovo Hradiště a jednotky sboru dobrovolných hasičů Mnichovo Hradiště, Bakov nad Jizerou a Kněžmost. Zároveň byla v rámci plošného pokrytí vyslána také jednotka HZSP Škoda Auto a.s.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že jde o hromadnou dopravní nehodu deseti osobních vozidel, ve kterých jsou zaklíněni pasažéři. Záchranáři nejprve roztřídili zraněné osoby pomocí metody START (Snadná Terapie A Rychlé Třídění). Následovalo jejich vyproštění a přenesení na předem určená místa, ze kterých byly po ošetření transportovány do Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, a.s. Na místo byly vyslány dvě členky posttraumatického týmu, které poskytly zraněným první psychickou pomoc – nejprve na místě události a poté v evakuačním autobusu.

Cílem cvičení bylo prověřit připravenost základních složek integrovaného záchranného systému při hromadné nehodě s velkým počtem zraněných osob a zároveň prověřit i traumaplán nemocnice. Poděkování patří figurantům ze Střední zdravotnické školy v Mladé Boleslavi, kteří se vžili do role zraněných, a také Českému červenému kříži za namaskování figurantů.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem