HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hořovická stanice získala nový přírůstek do vozového parku

V tomto týdnu byla do výjezdu stanice HZS Hořovice územního odboru Beroun zařazena nová cisterna CAS 20/4000/240 S2T na podvozku SCANIA, která nahradí dvanáct let sloužící CAS 24 Mercedes-Benz. 

Nová CAS SCANIA, která byla pořízena v rámci projektu Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů, je vybavena vznětovým motorem o objemu 12,7 litru s výkonem 353 kW. V kombinaci s plně automatickou sedmistupňovou převodovkou Allison dokáže automobil dosáhnout maximální rychlosti 110 km/h. Významným přínosem pro celkovou bezpečnost provozu této cisterny je i pětistupňový olejový retardér. Nástavba vozidla byla dodána firmou THT Polička. CAS je mimo jiné vybavena novým vyprošťovacím zařízením HOLMATRO a elektrickým navijákem DRAGON s nosností 5,4 tuny.

V letošním roce jde už o druhý nový vůz pro hořovické hasiče. V dubnu převzali spolu s berounskými kolegy od firmy Auto Jarov dva nové dopravní automobily VW Transporter T6, které slouží pro převoz hasičů a různého materiálu.

Po obměnách automobilového žebříku AZ 30 Daewoo Avia za AZ 30 Mercedes-Benz v roce 2016 a velkokapacitní cisterny CAS 32 za CAS 30 T 815-7 v loňském roce lze tedy s uspokojením konstatovat, že „hořovické technické muzeum“ je už minulostí a nová technika jistě přispěje ke zkvalitnění zásahové činnosti profesionálních hasičů celého územního odboru Beroun. 

mjr. Ing. Milan Provazník
pracoviště IZS a služeb
územní odbor Beroun

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem