HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasičští potápěči z hradecké centrály pomáhali u dvou událostí v Pardubicích

V roli rybářů se v pátek 29. 11. ocitli hasiči z Pardubic a sloužící hasiči potápěči z centrální stanice v Hradci Králové. 

Nejprve byli hasiči a potápěči policisty přivoláni k Labi v Pardubicích, přesněji k mostu Kpt. Bartoše, kde bylo nutné vyzvednout potopené vozidlo, které pod hladinou bylo zřejmě delší dobu. Vozidlo bylo prázdné, a tak bylo na potápěčích a hasičích, aby ho bezpečně vyzvedli na břeh. Odtud společně obě jednotky vyjížděly k dalšímu případu. Tentokrát do Lázní Bohdanče, kde řidič s dodávkou pravděpodobně po nárazu do stromu byl s autem odmrštěn a skončil v Opatovickém kanálu.

Vozidlo bylo zhruba do poloviny potopené. Řidiči se povedlo dostat se ven z dodávky. Hasiči řidiče začali ošetřovat a hned po příjezdu záchranné služby byl předán do jejich péče. Hasiči spolu s potápěči umístili vozidlo na speciální rám a pomocí jeřábu ho vytáhli ven. K úniku provozních náplní nedošlo.

Skupina hasičů-potápěčů má povinnost vyjet do dvou min od nahlášení události, k dispozici má speciální technický automobil s výbavou a technickými prostředky pro zásah pod vodní hladinou. Potápěčský tým z centrální stanice v Hradci Králové působí na směně A, jejich činnost pokrývá zásahy na území Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje. Další dvě směny B a C jsou zajištěny skupinami potápěčů ze stanice v Pardubicích. Hasičští potápěči nejčastěji zasahují v případě, kdy dojde k tonutí osoby nebo v případě vyzvednutí věcí z vody.

Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

2-hasici-v-roli-rybaru---Bohdanec.jpg

Odkazy do noveho okna

1-hasici-v-roli-rybaru--Labe

1-hasici-v-roli-rybaru--Labe 

Detailní náhled

2-hasici-v-roli-rybaru---Bohdanec

2-hasici-v-roli-rybaru---Bohdanec 

Detailní náhled

3-hasici-v-roli-rybaru---Bohdanec1

3-hasici-v-roli-rybaru---Bohdanec1 

Detailní náhled

4-hasici-v-roli-rybaru---Bohdanec2

4-hasici-v-roli-rybaru---Bohdanec2 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem