HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči vyjeli k požáru haly. Ve skutečnosti hořelo v opuštěném objektu

(27.8.2017) Odpolední požár v části města Zlín - Klečůvka. Poplach byl vyhlášen pěti jednotkám hasičů. 

V 16:37 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů oznámení o požáru objektu haly o půdorysu asi 20 x 50 metrů. Operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotkám profesionálních hasičů z centrální stanice Zlín a dobrovolných hasičů z Klečůvky. V dalších minutách byl vyhlášen poplach také jednotkám dobrovolných hasičů ze Slušovic a Želechovice nad Dřevnicí a jednotce hasičů města Zlína z Prštného.

Jako první na místo hlášené události dorazili profesionální hasiči ze Zlína a dobrovolní hasiči ze Slušovic. Jak hasiči rychle zjistili, oznámení události nebylo úplně přesné. Nejednalo se o požár haly, ale o požár odpadků a starého nábytku v opuštěném a částečně rozpadlém jednopodlažním objektu. S požárem si tak hasiči rychle poradili. K uhašení jim stačil jeden vysokotlaký proud. Ještě než byl požár uhašen odvolal velitel zásahu ostatní jednotky, které směřovaly na místo události.

To, že se oznámení událostí mohou ve větší či menší míře lišit od skutečného stavu, není nijak nezvyklé a nejedná se o úmysl. Stačí třeba jen to, že oznamovatel není přímo na místě události. A v konečném důsledku je určitě lepší hasit požár odpadu než požár haly, jak tomu bylo v dnešním případě.

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem