HZS hlavního města Prahy  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči v Praze cvičili požár a výbuch v plnírně speciálních plynů

V pátek 1. října 2021 proběhlo v dopoledních hodinách taktické cvičení pražských hasičů v areálu firmy Linde Gas a.s. v Praze 10. U simulovaného požáru a následnému výbuchu v plnírně plynů zasahovalo postupně 8 profesionálních a 10 dobrovolných jednotek. 

Cvičení proběhlo ve výrobním objektu plnírny speciálních plynů, který se nachází v rámci výrobně distribučního centra Linde Gas a.s. Na stavební část objektu, která je tvořena plnící halou, kompresorovou stanicí plynů a pracovištěm výstupní kontroly navazují otevřená technologická zařízení, čtyři zásobníky kapalných plynů, tlaková stanice hořlavých plynů, záložní tlaková stanice plynů, likvidace odpadních plynů a manipulační sklad nádob na plyny. Součástí objektu je administrativní část, která se nachází v rámci druhého nadzemního podlaží. 

FullSizeRender.jpg

FOTOGALERIE

Simulovaná mimořádná událost vznikla v prostoru plnírny speciálních plynů v boxu na poškozené plnící přípojce. Tím došlo k hoření unikajícího plynu H (Hydrogenium), výron hořícího plynu zranil čtyři zaměstnance pracujících v blízkosti plnícího boxu. Vlivem požáru došlo ke spuštění stabilního hasicího zařízení. V areálu Linde Gas a.s. se také nachází chemická kanalizace, která zabrání úniku požární vody mimo areál.

Cvičná evakuace zaměstnanců proběhla před příjezdem záchranných složek. Cvičení prověřilo jak koordinaci a spolupráci hasičů a zaměstnanců firmy, tak i poskytování první pomoci zraněným, ochlazování budovy, ochranu zásobníků kapalných plynů a kyvadlovou dopravu vody z hydrantu. Na cvičení spolupracovala také ZZS hl. m. Prahy a Policie ČR.

vytisknout  e-mailem