HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči školili na ostravské FBI další starosty ze dvou okresů

            Více než pět desítek starostů a starostek měst a obcí z okresů Nový Jičín a Frýdek-Místek prošlo ve čtvrtek 16.5.2019 seminářem „Společně k bezpečí“, zaměřeným na přípravu na mimořádné události, krizové situace a jejich zvládnutí ve spolupráci se složkami IZS. Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK) si je pozval do prostor Fakulty bezpečnostního inženýrství (FBI) VŠB-TU Ostrava.

            V pátek 17.5.2019 je vystřídají volení zástupci občanů měst a obcí z dalších tří okresů Moravskoslezského kraje - Bruntál, Opava a Karviná. Pozváno bylo šest desítek osob. Jejich kolegové z posledního ze šesti okresů MS kraje - Ostrava-město - absolvovali obdobný seminář nedávno. Účastníci semináře obdrželi či obdrží Osvědčení o účasti.

            V úterý 14.5.2019 absolvovali seminář se stejným názvem a obdobným obsahem, ale s praktickou částí na pěti stanovištích, „zkušenější“ starostové a starostky, kteří již sedí na radnicích svých měst a obcí minimálně druhé volební období za sebou.

            V učebně Integrovaného výjezdového centra (IVC) Ostrava-Jih se dozvěděli od hasičů – podobně jako jejich kolegové na FBI - důležité informace o Krajském operačním a informačním středisku (KOPIS) hasičů, které je součástí Integrovaného bezpečnostního centra (IBC) Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě, o fungování tísňových linek i o praktickém využití nejrůznějších krizových plánů pro řešení mimořádných událostí ve spolupráci se složkami IZS (integrovaného záchranného systému), které mají své operátory společně v IBC v jednom velkém sále.

            V tělocvičně hasičské stanice Ostrava-Jih získali volení zástupci občanů informace o humanitární pomoci a na druhém stanovišti o nouzovém přežití, v garáži mezi hasičskými vozidly zase hasiči hovořili o protipovodňových opatřeních a také o varování a informování obyvatelstva v případě mimořádných událostí, například pomocí sirén, včetně těch mobilních, umisťovaných na vozidla hasičů a dalších složek IZS.

            Na dvoře IVC Ostrava-Jih si starostky a starostové prakticky vyzkoušeli evakuaci a skončili ve velkém evakuačním stanu.

Odkazy do noveho okna

seminarstarostoveFBI_Ostrava (1)

seminarstarostoveFBI_Ostrava (1) 

Detailní náhled

seminarstarostoveFBI_Ostrava (2)

seminarstarostoveFBI_Ostrava (2) 

Detailní náhled

seminarstarostoveFBI_Ostrava (3)

seminarstarostoveFBI_Ostrava (3) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem