HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zabezpečení domácnosti před odjezdem na delší dobu

Letní měsíce jsou za dveřmi a s nimi přichází doba, kdy více cestujeme, vydáváme se na dovolenou za odpočinkem. Aby nás doma po návratu nečekalo nemilé překvapení, je dobré dodržet před odjezdem několik základních pravidel: 

  • Na svoji déletrvající nepřítomnost neupozorňujte zbytečně předem, povězte o něm pouze těm, kterým důvěřujete, nesdílejte své plány na sociálních sítích.
  • Zkontrolujte, zda jsou vypnuty všechny elektrické spotřebiče (kromě lednice a mrazáku) a zhasnuta všechna světla; spotřebiče, které nemusí být zapojeny, odpojte ze zásuvek, nenechávejte je v tzv. pohotovostním režimu; televizory odpojte od antény; ochráníte tak majetek před poškozením v případě úderu blesku nebo prudkého výkyvu napětí v síti.
  • Zavřete všechna okna i dveře, prudký déšť může způsobit škody nejen ve vašem bytě, ale může dojít i k protečení vody k sousedům; silný vítr může rozbít skla v oknech; řádně uzamkněte vstupní dveře.
  • Na balkonech, terasách a zahradách nenechávejte volně položené předměty, zahradní nábytek, kusy plechu či květinové truhlíky, které by mohly při silném větru spadnout či odletět a někoho zranit.
  • Pro zamezení havárie, např. v důsledku prasklé hadice u pračky či umyvadla, doporučujeme uzavřít přívod vody do bytu a taktéž plynu.
  • Pro případ, že by v době naší nepřítomnosti přeci jen došlo k nějaké nehodě, je vhodné se domluvit se sousedem či známým a nechat u něj svůj aktuální kontakt a rezervní klíče.

Nezapomeňte! Štěstí přeje připraveným!

Autor: kpt. Mgr. Michaela Stará


 

vytisknout  e-mailem